Mercedes, Fleetcorp’u icraya verdi: Toplam alacak 100 milyon

Kuveytli Fleetcorp derin sarsıntının ilk kurbanlarından veya bir başka deyimle ilk habercilerinden oldu. Filo şirketi, arkasında büyük borçlar bırakarak, iflas etti. Elindeki otomobiller icra yoluyla satışa çıkıyor. İcra işlemini isteyen en büyük alacaklı ise Türkiye’nin en büyük şirketlerinden olan Mercedes Benz Türk.

Mercedes Benz Türk’ün Fleetcorp ile ilgili işlem başladığını ve detayları bir başka internet sitesi Patronlar Kulübüne kulis haber oldu.

Mercedes Benz’in satışını istediği otomobiller için belirlenen bedel 160 bin lira ile 480 bin TL arasında değişiyor. İcradan satış ihalesi 11 Eylül’de yapılacak. Şirketin toplam borcunun ise 1,8 milyar lira olduğu öğrenildi.

Filo kiralama sektöründeki faaliyet süresi 20 yılı geçen Kuveyt sermayeli Fleetcorp Operasyonel Taşıt Kiralama Ve Turizm AŞ, yüklü bir borçla geçen ayın başında faaliyetlerini durdurdu. Şirketin, çok sayıda finans kurumunun yanı sıra piyasaya da yüklü bir borcu bulunuyor.

Fleetcorp AŞ’den 100 milyon alacağı bulunan Mercedes Benz Türk AŞ, 24 lüks otomobil için icradan satış kararı aldırdı.

İlk ihale 11 Eylülde yapılacak

İstanbul 32. İcra Müdürlüğü, ilk icra ihalesi için 11 Eylül’e gün verdi. İlk ihalede alıcı çıkmaması durumunda ihale 2 Ekim’de yinelenecek.

Satışı talep edilen Mercedes marka otomobiller için belirlenen bedel ise, 160 bin TL ile 480 bin TL arasında değişiyor.

Araçların değeri 700 milyon lira

Yüklü bir borcu bulunan şirketin elindeki otomobillerin değeri ise 700 milyon lira civarında tahmin ediliyor. Ancak söz konusu araçların önemli bir kısmı kiralık araç olarak şirket çalışanlarının altında.

Mercedes Benz adına alacak takibi yapan bir kaynak, “Çok daha fazla satış olacak. Nihayetinde şirketin yüklü bir alacağı söz konusu” dedi.

Kaynak: Patronlar Dünyasi

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.