Kymco’dan sonra elektrikli Silence da Vespa’ya kardeş geldi

Aprilia, Vespa, Suzuki, Kymco gibi motosiklet markalarını temsil eden Doğan Trend Otomotiv; portföy genişletmeye devam ediyor. Kymco’nun ardından  elektrikli mobilite markası Silence markası da Türkiye’de Trend Otomotiv distribütörlüğünde yola çıkacak. Barselona’da 2011 yılında kurulan Silence, Avrupa’da hızla yayılan markalardan biri; 2021 yılı ile birlikte Türkiye’de de satışa sunulacak.

Dünyanın önde gelen şehirlerinde kendine özel mağazaları ile farklılaşan elektrikli motosiklet premium markası; Türkiye’de seçkin lokasyonlarda ve internet üzerinden sahipleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Doğan Trend Otomotiv ilk etapta Silence’in üç modelini Ocak ayında Türkiye’de satışa sunacak. Silence; kişisel şehir içi ulaşım için S01 modeli ile ön plana çıkarken; S02 modelinin iki ayrı versiyonu hem bireysel ulaşım hem de dağıtım sektöründe kullanıma uygun.

Yıllık 10 bin adetlik elektrikli motosiklet üretimi ile Silence İspanya’da yüzde 80 pazar payına sahip.

Doğan Holding Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Kağan Dağtekin; ilk etapta doğrudan satış modeli ile ilerlemeyi düşündüklerini; ancak oldukça yoğun bayilik talepleri aldıklarını ve portföyü premium olan noktalarla özel anlaşmalar yapabileceklerini belirterek; “Bireysel kullanımın yanında polis, jandarma gibi zorlu şartlarda dahi kullanıma uygun tasarlanmış; ticari modelleri de bulunan Silence’ın, Türkiye’de büyük talep göreceğine inanıyoruz” dedi.

Pilini eve götür şarj et! Pili çıkartılabilen ve adeta bir bavul gibi taşınabilen bataryası evde şarj edilebilme özelliğine sahip Silence’ın; bataryası aynı zamanda uygun aparatlarla kişisel enerji santrali olarak da kullanılabiliyor.

Motosiklet pazarının yenilikçi ihtiyaçlarına uygun olarak 2 ve 3 tekerlekli elektrikli araçları tasarlayıp; geliştirip, üreten Silence’ın merkezi İspanya’nın Barselona kentinde bulunuyor. Yıllık 10 bin scooter ve 12 bin batarya paketi üretim kapasitesiyle en hızlı büyüyen şirketler arasında gösterilen; Silence, İspanya’da tek ve Avrupa’da ise ikinci büyük motosiklet – akü geliştiricisi olarak biliniyor.

S01 Silence

Silence S01; 7kW’lık güçlü motoru ile 100 km/s hıza çıkarken, ekonomik modda 100 km’ yi aşan menzili ile şehir içi ulaşım için verimli bir çözüm sunuyor.

Silence S02

S02 modeli 1,5 kW ve 7kW motor güçlerine sahip iki ayrı versiyonda, ister kişisel kullanıma uygun ister dağıtım; sektöründe kullanıma uygun olarak satışa sunulacak. S02’nin 1,5 kW’lık motora sahip versiyonu maksimum 45 km/s hıza çıkabilirken; B sınıfı ehliyet ile kullanılabilecek ve 5,6 kWh kapasiteli pili le 125 km’lik bir menzile sahip olacak.

S02’nin bir diğer 7kW’lık motora sahip versiyonu ise 90 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor ve A1 sınıfı motosiklet ehliyeti ile kullanılabiliyor. Bu versiyon 5,6 kWh’lık pili ile yaklaşık 150 km lik menzile sahip.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.