Lassa, Barcelona’ya sponsor

4 yıllık dönemi kapsayacak ve 1 Haziran 2015’te yürürlüğe giren anlaşma kapsamında Lassa, FC Barcelona Kulübü’nün ‘Global Resmi Lastik Partneri’ olarak anılacak. Anlaşma ile ayrıca kulübün basketbol, hentbol, futsal ve tekerlekli paten hokeyi takımlarının resmi isimleri FC Barcelona Lassa olarak kullanılacak. 4 yıllık anlaşma süresince Lionel Messi, Neymar Jr., Luis Suárez, Andrés Iniesta, Juan Carlos Navarro, Víctor Tomàs, Sergio Lozano, ve Aitor Egurrola gibi dünyaca ünlü FC Barcelona yıldızları, reklam filmleri dahil tüm Lassa iletişim çalışmalarında yer alabilecek.

Bu anlaşma ile Lassa, bir spor kulübünün tüm salon sporlarının isim sponsorluğunu üstlenen ilk Türk markası olarak tarihe geçti. Ayrıca, FC Barcelona ile birden fazla spor branşında küresel işbirliği yapan ikinci marka unvanını kazandı. FC Barcelona arasındaki anlaşma 2 Haziran’da Barselona’da imzalandı. Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman ve FC Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu tarafından dünyaya duyurulan anlaşma, spor pazarlaması alanında bir Türk markası tarafından global ölçekte yapılmış en kapsamlı iş birliklerinden biri oldu. Anlaşmanın resmi imza töreni 2015-16 futbol sezonunun başlangıcı olacak Ağustos ayında, FC Barcelona’nın stadı Camp Nou’da, FC Barcelona ve Brisa Bridgestone’un üst düzeyde temsil edildiği bir etkinlikle yapılacak.’nın imzaladığı anlaşmanın dünyaca ünlü bir kulübün ismi ile özdeşleşmesi açısından büyük önem taşıdığına dikkat çeken Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, işbirliğini şöyle değerlendirdi:

“FC Barcelona, dünyanın en çok sevilen ve takip edilen kulüplerinden biri. Sportif başarılarının yanında sosyal vizyonu, güçlü altyapı kültürü ve geleneksel takım değerleriyle de dünyanın örnek spor kulüpleri arasında. FC Barcelona’nın köklü değerlerinin; insana ve çevreye saygılı, sürdürülebilir gelişimi odağına alan Brisa değerleriyle örtüştüğüne inanıyoruz. Brisa olarak, Türkiye lastik sektöründeki lider markamız Lassa’nın adının FC Barcelona’ya çok yakıştığını düşünüyoruz. Bugün 60’ı aşkın ülkede araç sahipleri ve sürücülerle buluşan Lassa markamız, bu işbirliği ile yurt dışı pazarlarda ülkemizi gururla temsil etmeye devam edecek. Tıpkı Brisa gibi sosyal sorumluluk değerlerine bağlı FC Barcelona’nın Lassa markamızla güç birliğinden doğacak yeni projeler için şimdiden heyecan duyuyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.