Lastik nasıl saklanır, nasıl daha uzun süre kullanılır lastik oteli nedir

Uygun koşullarda saklanan bir lastiğin 10 yıla kadar kullanılabileceğini iddia eden lastik devi Michelin, kendi olanaklarınızla lastik nasıl saklanır nasıl daha uzun süre kullanılır sorusuna uzman cevapları veriyor.

Lastik oteli hizmeti de veren Michelin, kendinizin sağlayacağı uygun ortamla lastiklerinizin ömrünü uzatabileceğinizi dile getiriyor.

Fransız şirket, en iyi performans ve kullanım ömrünü yakalamak için lastiklerin kullanılmadığı dönemdeki saklama koşullarının önemine vurgu yapıyor. Yazın kış lastikleri, kışın yaz lastikleri nasıl saklanmalı. Lastik nasıl saklanır sorusuna cevapları bu foto haberimizde bulabilirsiniz.

Uygun koşullarda muhafaza edilmiş bir lastik 10 yıla kadar kullanılabilir. Lastik devi lastiğini kendisi saklamak isteyen kullanıcılar içinse şu önerilerde bulunuyor:

Lastikler her zaman serin, kuru ve doğal havalandırmalı yerlerde saklanmalı. Şayet, açık alanda muhafaza edilecekse, brandayla örtülerek yağmur ve dış etkenlere karşı korunmalı.

Lastiklerin güneş ışığından, ultraviyole ve diğer yapay ışıklardan korunması da önemli. Ortam sıcaklığının 35 derecenin altında olması gerekiyor.

Lastikler, zeminden en az 10 santimetre yükseklikteki raflara, dikey konumda yerleştirilmeli ve biçim bozukluğunun önlenmesi amacıyla, ayda 1 kez yerleri dönüşümlü olarak değiştirilmeli.

Kimyasal maddelerden, solventten veya hidrokarbürden, lastiğe zarar verecek metal maddelerden uzakta saklanmalı.

Lastikler janta monte edilmiş ve şişirilmiş halde olmadığı sürece, uzun süre üst üste istiflenmiş olarak saklanmamalı ve başka nesneler altında ezilmesinden kaçınılmalı.

Lastiklerin yakınında alev alıcı veya yanıcı maddeler, kıvılcım veya elektrik deşarjına yol açabilecek her türlü materyal olmaması da önemli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.