Lastik satışında randevu dönemi

VW-Golf-GTI

Kış lastiği stokları tükeniyor. Aralık ayıyla birlikte otomobillerine kış lastiği taktırmak isteyenler uzun kuyruklar oluşturuyor. Bu yoğunluğun önüne geçmek için randevulu sisteme geçiş yapan Brisa’ya karşılık Michelin kış lastiğine olan talebin ciddi oranda arttığının altını çiziyor. Michelin adına konuşan Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani, kış lastiğinin sadece karda değil hava sıcaklığının 7 derecenin altına düştüğü durumlarda da kullanılması gerektiğinin altını çiziyor.

 

Tüketiciler kış lastiği taleplerini yalnızca bayiler aracılığıyla değil internet üzerinden de gerçekleştiriyor. Kliksa’nın verilerine göre bu yılın lastik siparişleri geçtiğimiz yıla göre 5 kat daha fazla. İnternet üzerinden lastik alışverişi yapan ilk üç şehir ise şöyle: Ankara, Bursa, İstanbul.

Önceki İçerikFiat’ın 2015 yenilikleri
Sonraki İçerikBMW ve MINI’nin yeni yıl takvimi
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz