Lastikte +18 bin kilometre ömür

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Michelin, yeni teknolojiler kullanarak, lastik ömrünü 18 bin kilometre daha artırdı. İlk olarak, eylül ayının başında düzenlenen 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yeni teknolojisini tanıtan Michelin, MAXION Flexible Wheel ile gövde gösterisi yaptı.

Yeni nesil MICHELIN PRIMACY 4 ve MICHELIN ACORUS teknolojisiyle üretilen MAXION Flexible Wheel lastiklerini görücüye çıkaran Michelin adına konuşan Michelin Grubu CEO’su Jean-Dominique Senard, “Dünya çapındaki 6 bin mühendisimiz ve sektöre yön veren ürün ve hizmetlerimizle Michelin Grubu olarak her geçen gün teknoloji lideri konumumuzu güçlendiriyoruz” dedi.

3 yıllık Ar-Ge sürecinin sonunda ortaya çıkan MICHELIN PRIMACY 4 lastikler, yasal sınır olan 1,6 mm’ye kadar maksimum güvenlik, yüksek performans ve uzun ömürlülüğü bir arada sunuyor. Rakiplerine oranla 18 bin kilometre daha uzun ömürlülük sunan lastikler, yeni nesil elastomerler ve deseni sayesinde hem ıslak hem kuru zeminde başarılı bir performans gösteriyor.

Yeni MICHELIN PRIMACY 4’ün omuz kısmında yer alan aşınma göstergesi ve dişlerin alt kısmındaki Michelin işareti de aşınma seviyesinin sürücüler tarafından kolayca anlaşılmasına olanak sağlıyor. Yeniyken bile rakiplerine kıyasla 0,8 metre daha kısa fren mesafesi sunan lastikler, aşındığında ise 2,8 metre daha kısa mesafede frenleyebiliyor.

MICHELIN PRIMACY 4 2018 başında 64 ebat seçeneğiyle yollarda olacak.

Dünyanın en önemli jant şirketlerinden Maxion Wheels ortaklığında geliştirilen ve MICHELIN ACORUS Teknolojisi kullanılan Maxion Flexible Wheel, lastiklerin ve jantların yol koşullarından dolayı uğradığı hasarı ortadan kaldırarak dayanıklılığa odaklanıyor. Normal şartlarda yolda çukura giren standart bir lastik, alaşımlı jant yapısından dolayı parçalanma riski taşıyor ve güvenliğe zarar veriyor. Maxion Flexible Wheel jantlar ise bir çukura girdiğinde bile MICHELIN ACORUS Teknolojisi sayesinde esneklik sağlıyor ve hiçbir zarar görmeden yola devam edilmesini sağlıyor. Maxion Flexible Wheel jantlar her markanın lastiğinde kullanılabiliyor. İlk etapta 19” ve üzerindeki ebatlarda satılması planlanıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.