Lastikte yeni oluşum

Michelin, Pirelli Brisa Goodyear Continental birlesti Lasid'i kurdu

 

Otomotiv sektöründe bir dernek daha kuruldu. Bu kez alanındaki en büyükler biraraya geldi ve yeni kuruluşu açıkladı.

Başkanlığına Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman'ın getirildiği yeni dernek için lastik devleri birleşti ve LASİD adıyla yeni bir oluşuma imza attıklarını açıkladı.

 

Yapılan duyuruda "LASİD’in ele alacağı konuların başında doğru ve güvenli lastik kullanımı; kış lastiği ve kaplama geliyor" bilgisine yer verildi.

 

Türkiye’de araç lastiği üreten ya da yurtdışında lastik üreten ve kendi kurdukları şirketleri aracılığıyla ithal edip satan firmaların üyesi olduğu derneğe LASİD (Lastik Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği) adı verildi.

LASİD’in kurucu üyeleri BRİSA, CONTINENTAL, GOODYEAR, MICHELIN ve PIRELLI oldu.

 

LASİD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bayman; “Üyelerimiz, rekabet hukuku ve diğer tüm yasal ve idari düzenlemeleri gözetmek şartıyla gönüllülük esasına göre bir araya gelmiştir" dedi.

 

Sektör ile tüm kurumlar ve toplum arasında köprü olacak

 

LASİD Genel Sekreteri Bahadır Ünsal; LASİD’in ‘kalite’, ‘güvenlik’, ‘kış lastiği’, ‘kaplama’ ve benzeri konularda kamuoyunu ve tüketiciyi bilinçlendirmeyi amaçladığını belirterek ‘’Türkiye lastik sektörünün ulusal ve uluslararası ilişkilerinin gelişmesi için sektörle ortak çalışmalar yürüteceğiz. Sektörün sorunlarını topluca ele alarak sektör ile resmi kurumlar, yasa koyucular ve toplum arasında köprü görevi göreceğiz’’ dedi.  

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.