Lastikte yeni teknoloji

Mercedes’in ultra lüks otomobili Maybach S-Class’ta yolculukları daha sessiz hale getiriyor. Goodyear’ın geliştirdiği ve gürültüyü dört desibele kadar indiren SoundComfort Teknolojisi’yle seyahat konforu daha üst düzeye çıkıyor.

“SoundComfort” teknolojisi uygun maliyetinin yanısıra, lastik ömrü boyunca dayanıklılığını koruyor ve lastiğin kilometre performansı, yuvarlanma direnci veya hız kapasitesi üzerinde herhangi bir olumsuz etki bırakmayacak kadar hafif olmasıyla dikkat çekiyor. Teknoloji; yaz, kış, dört mevsim ve patlasa da giden lastiklerde bulunuyor.

Lastiğin iç yüzeyine eklenen poliüretan köpük maddesi sayesinde 11 dBA’ya kadar çıkan lastik boşluk rezonansının sesini azaltarak araç içi gürültünün 4dB kadar azalmasını sağlıyor ve yüksek hızlarda aracın içini oldukça sessiz hale getirebiliyor.

Önceki İçerikBond’un otomobili İzmir’de
Sonraki İçerikBMC’ye yeni genel müdür
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz