Levorg’un ‘siftahı’ 50 oldu

Subaru’nun 170 beygir gücündeki boxer motorlu yeni modeli Levorg’un Türkiye teslimatları başladı.

Yeni nesil Sport Tourer LEVORG modeli ile Frankfurt Otomobil Fuarı’na katılan Subaru, böylece geçtiğimiz yıl Japonya’da gerçekleşen lansmanın ardından Avrupa pazarına uygun versiyonu geliştirilen LEVORG, Avrupa ile eşzamanlı olarak Türkiye yollarına çıkardı.

5’inci nesil Legacy modelinin yerini alacak olan LEVORG, WRX’in DNA’sında bulunan sportif sürüş zevkini Legacy’nin kullanışlılığı ve geniş iç mekan konforuyla harmanlama iddiasında.

Legacy, Revolution ve Touring: LEVORG

LEVORG ismi Legacy, Revolution ve Touring (Miras, Devrim ve Gezi) isimlerinin birleşiminden oluşuyor. Sportif özelliklerle kullanışlılığı birleştiren LEVORG, direksiyon başında vakit geçirmeyi seven sürücüler için önerilen bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Ön tasarımını Subaru WRX STI’dan alan LEVORG, teknolojisi ve sürüş güvenliği ile günümüz ihtiyaçlarına en iyi yanıtlardan birini vermeyi hedefliyor.

SUBARU LEVORG NASIL BİR OTOMOBİL?

Tavanın alçak arka kenarı önden arkaya doğru silüet halinde ilerlerken geniş bagaj alanını da kapsayarak yoluna devam ediyor.

Özellikle ön tasarımını Subaru WRX STI’dan alan LEVORG Şık ve spor tasarımını sergiliyor.

Burun konisi, Subaru’nun kendine özgü altıgen ızgarasının yer aldığı ön kısmın dinamik, üç boyutlu yapısını vurguluyor.

Otomobilin farları şahin gözlerine benzetilmiş, delici bir bakış atıyormuş hissi veriyor.

Kabinde piyano siyahı yüzeyler, metalik bölümler ve krom parçalar kullanılarak, kalite hissi artırılmak istenmiş.
Birbirlerine yakın göstergeler, 3.5 inç tam renkli LCD ekran ve aydınlatmalı ortam; saten kromla çevrelenmiş.
D şekilli direksiyon sürücünün sezgilerini artırmak için tercih edilmiş.
Göstergelerin açılış sırası ve diğer özellikler ise hislere hitap edecek şekilde tasarlanmış.

VE TÜRKİYE TESLİMLERİ BAŞLIYOR, 50 ADETLE SİFTAH YAPIYOR

SUBARU LEVORG Avrupa Pazarı ile aynı anda Türkiye’de oldu.

Subaru Genel Müdürü Halil Karagülle Levorg modeli ve Türkiye’deki satış stratejisi ile ilgili OTOAJANDA. COM şu bilgileri paylaştı:
“LEVORG, mevcut crossover ve SUV gamına ilave olarak Subaru’nun “Boxer Motor” ve “Simetrik Sürekli Dört Çeker” gibi genetik özelliklerini bünyesinde bulunduran, hem sportif hem günlük kullanıma uygun, ailelerin de tercih edebileceği çok yönlü bir Sport Tourer modeli.

170 BG’lik 1.6 litre direk enjeksiyonlu turbo motorla satışa sunulan LEVORG, geniş bagaj hacmi, sportif kullanımı, geliştirilmiş güvenlik özellikleriyle geniş bir tüketici kitlesine hitap ediyor.

LEVORG’un, cazip fiyat seviyesiyle de pazarda çok rekabetçi bir konumda olacağına inanıyorum.
Frankfurt Fuarı’nda Avrupalı tüketiciye sunulan Sport Tourer LEVORG modelini eşzamanlı olarak Türkiye’de de satışa sunduk.

Lansman öncesinde ön siparişle satışına başlamış olduğumuz Levorg’un ilk parti teslimatını Eylül ayı içinde gerçekleştireceğiz.

Yetkili satıcılarımıza bu ay içinde gelen ilk parti Levorg araçların tamamının ön siparişle satılmış olduğunu söyleyebilirim.

Rakam vermemiz gerekirse; önümüzdeki ay içinde gelecek ikinci parti araçları da dahil edersek toplam 50 adet civarında aracın ön bağlantısının yapılmış olduğunu söyleyebilirim”.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.