Lewis Hamilton ve Mercedes Benz çifte rekor kırdı

Formula 1 Türkiye yarışına sayılı haftalar kala bu rekabette efsanevi rekorlar kırılıyor. Lewis Hamilton ve Mercedes Benz yeni tarihi başarılara imza attı. Lewis Hamilton, 92. birinciliğini kazanarak, Michael Schumacher’in “Formula 1’de en fazla yarış kazanan pilot” ünvanını ele geçirdi.

Diğer bir rekor ise Mercedes-AMG Petronas Takımı adına geldi. Mercedes-Benz’in ürettiği motorlar ile yarışan araçlar; aralıksız olarak 229. mücadeleden puan alarak, bu alanda zirvede yer alan Ford’u geçmeyi başardı.

Hamilton ayrıca en hızlı tur zamanına da imzasını atarak, yarışı lider olarak bitirdi. Valtteri Bottas ise ikinci olarak hem kendisi hem de takımı için çok değerli puanlar elde etti.

Mercedes-AMG Petronas pilotları Lewis Hamilton ve Valtteri Bottas

Lewis Hamilton Yarış sonrası yaptığı açıklamada;

“Mercedes’te geçirdiğim 8. sezonda Portekiz GP itibariyle yarış galibiyeti sayımı 92’ye, pole pozisyonu sayımı da 97’ye yükselttim. Bu her iki alandaki rekorları ele geçirmiş olmak adeta bir hayal. Bu başarıyı gerçekten buradaki ve fabrikadaki herkesin çok yoğun çalışması sayesinde gerçekleştirebildim. Bugün geldiğim pozisyonu ancak hayal edebilirdim. Bu takıma gelmeye ve bu harika insanlarla birlikte çalışmaya karar verdiğimde elimde sihirli bir küre yoktu. Ancak işte buradayım ve her günün keyfini çıkarmaya çalışıyorum. Her şeyi birlikte yapıyoruz. Aynı doğrultuda ilerliyoruz ve bu sayede bu başarıları görüyorsunuz.” dedi.

Bugün yaşanan rekor sonuçlarının ardından, Lewis Hamilton “Pilotlar Şampiyonası”nda 256 puan ile liderliğini sürdürürken, Valtteri Bottas 179 puan ile ikinci sırada yer alıyor. Mercedes-AMG Petronas ise “Takımlar Şampiyonası”nda 435 puanla açık ara liderliğini sürdürüyor.

Sezonun bir sonraki yarışı Emilia-Romagna GP’si 1 Kasım’da İtalya-Monza’da düzenlenecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.