Lexus RZ 450e: Yeni tam elektrikli lüks SUV Türkiye’de

Lexus Türkiye, ikinci tam elektrikli modelini de Türkiye’de yola çıkardı. Markanın yeni elektrikli D/E-SUV modeli RZ 450e Türkiye’de satışa çıktı. Lexus’un tamamen elektrikli aracı RZ 450e, Exclusive donanım seviyesi ve 3 milyon 950 bin TL fiyat etiketiyle elektrikli premium segmentte yerini aldı.

Özellikle elektrikli araçlar için geliştirilen platform, RZ’ye etkileyici bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

Salih Bademci ile Lansman Filmi

RZ 450e, Türkiye’de özel olarak Salih Bademci ile çekilen bir reklam filmiyle tanıtıldı. Filmin ana teması Bademci’nin araçla uyumu ve RZ’nin fütüristik tasarımı.

Elektrikli Lexus’ta Verimlilik ve Performans

Tamamen elektrikli RZ 450e, 71.4 kW kapasiteli lityum iyon batarya ile tek şarjla 400 kilometre menzile uzanabiliyor. RZ, DC hızlı şarj ile 30 dakikada %80 dolum seviyesine ulaşabiliyor.

RZ 450e’nin ön ve arka akslarında yer alan elektrik motorları toplamda 313 HP güç üretiyor. Bu sayede 0-100 km/s hızlanmasını 5.3 saniyede tamamlayan RZ, DIRECT4 Akıllı Dört Çeker Sistemi ile de öne çıkıyor.

RZ 450e, elektrikli araçlara özgü özgün bir tasarıma sahip. Daha alçak kaput ve “spindle ön panjur” gibi Lexus’a özgü unsurlar dikkat çekerken, 2,850 mm uzun aks aralığı geniş bir iç mekan sunuyor.

Tazuna Konseptiyle Sezgisel Kabin

RZ’nin kabini, Tazuna konsepti ile tasarlanarak sürücü odaklı bir deneyim sunuyor. 14 inç multimedya ekranı, 7 inç renkli bilgi ekranı ve ön cama yansıyan renkli gösterge ekranı gibi teknolojiler öne çıkıyor.

Exclusive Donanım Seviyesiyle Yüksek Standartlar

RZ 450e, Exclusive donanım seviyesiyle Türkiye’de satışa sunuluyor. 13 Hoparlörlü Mark Levinson Premium Ses Sistemi, panoramik cam tavan, ısıtmalı/havalandırmalı ön koltuklar, dijital gösterge paneli ve Lexus Safety System + gibi birçok özellik standart olarak sunuluyor.

Omotenashi Felsefesiyle Geliştirilmiş Özellikler

Lexus’un misafirperverlik felsefesi olan Omotenashi, RZ 450e’de de kendini gösteriyor. Karartılabilir panoramik cam tavan, ön diz ısıtıcıları ve e-latch elektronik kapı açma sistemi gibi özellikler konfor ve güvenliği ön plana çıkarıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.