Lexus’tan 1 Nisan Şakası: Sol Şerit Valesi

Türkiye pazarına geçtiğimiz yıl giriş yapan Japon premium otomobil markası Lexus, 1 Nisan şakası olacak bir donanımı duyurdu. Hatta fotoğraf ve videosunu bile yayınladı. Aracın ön konsoluna yerleştirilen bir tuşun üzerine şapkalı vale resmi koyan Lexus kreatif ekibi yeni bir donanımın Lexus modellerinde devreye girdiğini bildirdi.

Yeni donanım sol şeritte yavaş gidenlere karşı Lexus’un önünü açan yeni bir teknoloji geliştirildiği bilgisini içeriyor. Lexus bu şakaya özel olarak global alanda bir bülten ve video da ekledi.

Yavaş gideni şeritten iten sistem ile 1 Nisan şakası…

Videoda, Lane Vallet özelliğinin sol şeritte yavaş ilerleyen araçları, sağ şeride alması sayesinde tüm sürücüler için daha güvenli ve daha rahat bir sürüş ortamı yaratıldığı anlatılıyor.

Lexus’un 1 Nisan şakasına ait duyurduğu yarı otonom sistem, Lexus sürücülerinin sol şeritte yavaş giden araçla geçici olarak iletişim kurmasını ve onun güvenli bir şekilde yolun sağ tarafına alınmasını içeriyor.

Lexus’un özel olarak çektiği filmde, kokpitte “Lane Vallet” düğmesi yer alıyor ve kullanıcının buna basması yeterli oluyor. Böylece radar ile kamera sistemleri yolu tarıyor ve sol şeritte yavaş giden araçla bağlantı kuruluyor. Bağlantı kurulduktan sonra Lane Vallet sistemi, çabuk ama güvenli bir biçimde yolu açıyor. Yavaş giden sürücünün aracı sağ sinyal vererek, şerit müsait olduğunda buraya geçiş yapıyor. Böylece Lexus sürücüsünün önü açılıyor ve daha önceki hızına otomatik olarak geri dönerek, ilerliyor.

Lexus, ayrıca globalde yayınladığı bu esprili bültende Lane Vallet özelliğinin, 1 Nisan’dan itibaren tüm Lexus modellerinde opsiyon olarak sunulmaya başlandığını belirtiyor. Lexus’un, 1 Nisan şakası için yaptığı bu sistemin nasıl çalıştığını gösteren özel video çekimine Lexus Türkiye YouTube kanalından ve sosyal medya hesaplarından da ulaşılabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.