Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Lotus son benzinli spor modelini ‘komutan’ yaptı

Lotus, bugüne kadar kod adı Type 131 ile bilinen yeni modeliyle ilgili detayları paylaştı. Lotus Emira olarak pazarlanacak olan yeni spor otomobil, markanın son petrol yakıtlı modeli olacak. 6 Temmuz 2021 tarihinde Hethel, Lotus Advanced Performance Center’da tanıtılacak ve ardından 8-11 Temmuz’da Goodwood Festivalinde ilk kez sergilenecek.

Adı ‘E-meer-a’ olarak telaffuz edilen ve çok sayıda eski dilde yer alan Emira; komutan veya lider olarak tercüme ediliyor. Emira, Lotus’u heyecan verici yeni geleceğe doğru yolculuğa çıkaran yeni spor otomobil olacak.

Lotus, yeni otomobilin hibrit olmayacağını açıkladı; Emira, içten yanmalı motorlarla ve yeni ek güç aktarma sistemi ile yola çıkacak, verimli ve yeni teknolojiyi kullanan bir model olacak. Lotus’un bundan sonraki modelleri elektrikli olacak.

Mevcut modellerden elektrikli versiyonlar geliştirmek yerine, doğrudan elektrikli spor otomobil ve elektrikli SUV’lar üretecek olan Lotus; bu kapsamda yeni araç mimarisine hem Geely hem de Renault’nun Alpine spor otomobil markası ile ortak geçiş yapacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.