Lüks araç satmak için Ataşehir’e uzay gemisi kondurdu

 

 

Borusan Otomotiv, biri X4, diğeri 2 Active Tourer, diğer ikisi ise elektrikli i3 ve i8 olmak üzere 4 yeni modelini ilk kez gösterdiği yeni Ataşehir bayiliğini açtı.

2013 yılında ünlü müteahhit Ali Ağaoğlu’ndan satın aldıkları binada, 5.5 milyon euroya yenileme çalışması yürüten Borusan, şimdi bu binada lüks modellerinin ve elektrikli araçlarının en önemli satış merkezini hizmete açtı.

Yeni binayı BMW Yönetim Kurulu Üyesi de dünyaya örnek gösterdi.

Dıştan bakıldığında bir uzay gemisini andıran 5.400 metrekare kapalı alana sahip showroomda BMW ve Mini modellerinin satışı yapılacak.

 

5.400 METREKARELİK UZAY GEMİSİ

Borusan Otomotiv, Ağaoğlu’ndan 3 yıl önce satın aldığı ataşehir’deki binada, modern değişiklikleri tamamladı ve binayı hizmete açtı. Toplam 5.5 milyon euroya yenilenen ve bugünkü uzay üssü görünümündeki haline kavuşan Borusan Ataşehir, 4 yeni modelin satışa çıktığını ilan ederek, hizmete girdi.

Bina ana girişten sonra katlar halinde düzenlenmiş. İçeride bir asansörün ve genel merdivenlerin hizmet verdiği şekilde planlanmış. Arka planda başka asansör ve merdivenler de hizmet veriyor.

Katlar, ana salona açılan hollerden oluşuyor. Gün ışığı yanlardan gelerek, içeriyi aydınlatıyor.

Mini modelleri için bir kat ayrılmış. Giriş katı adeta bir  loby tadında düzenlenmiş.

 

BMW’nin dünyadaki tüm satış ve pazarlamasından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İan Robertson’un da katıldığı açılış gecisi, Robertson ile de özel bir buluşma gerçekleştirdik. 

Bir grup gazeteciyle özel bir salonda konuşan Robertson, “BMW tüm dünyada büyüyor. Türkiye’de de çok başarılıyız. Bunda 30 yıllık ortağımız Borusan Otomotiv’in yatırımlarının payı büyük. Böylesine grkemli bir merkezi hizmete açarak, BMW’nin tüm dünyadaki temsilciliklerine örnek teşkil ediyorlar” şeklinde konuştu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.