Lüks otomobilin ilk fotoğrafı

Otomotiv şirketleri yeni modellerini fuarlar gibi önemli etkinlikler için sır gibi saklarken, Lexus bu kez farklı bir tavra girdi. Lexus yeni UX modelinin ilk fotoğrafını yayınladı bile.

Lexus, 6 Mart tarihinde basın günüyle kapılarını halka açacak olan 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı kompakt crossover modelinin ilk fotoğrafını yayınladı. Tamamen yeni UX crossover aracının dünya prömiyerini Cenevre’de yapmaya hazırlanan Lexus, yeni modeliyle yoluna devam edecek.

Markanın yeni tasarım dilinin temsilcisi

Ön görünümüyle tipik bir Lexus olduğunu belli eden yeni kompakt SUV, kaslı tasarımıyla dikkat çekiyor. Yeni UX, aynı zamanda markanın yeni tasarım dilini de simgeliyor. Teknoloji konusunda da birçok yenilik sunacağı açıklanan ama detay verilmeyen UX, Lexus’un geleneksel el işçiliğinin de kullanıldığı bir otomobil.

Lexus’un tamamen yeni platformu üzerinde yükselen UX, yüksek gövde dayanıklılığı ve düşük ağırlık merkeziyle bir hatchback otomobil kadar çevik bir yol tutuş vaat ediyor. Sürücü odaklı kabini ise yüksek oturma pozisyonuyla birlikte içeridekilere ferah bir yaşam alanı sunabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.