Lüks SUV’da yeni oyuncunun kaputu göründü

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Bentley SUV geliyor

İngiliz lüks üretici Bentley, 2012 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı EXP 9 F konsept modelinin üretim versiyonunun tanıtım fotoğrafını yayınladı.

Yeni SUV Crewe'de üretilecek ve 2016 yılında satışa sunulacak. Bu, İngiltere'de 1000 yeni istihdam olanağı anlamına geliyor. Önümüzdeki üç yıl içerisinde Bentley, Crewe'deki merkezi ve yeni modeller geliştirmek için 800 milyon sterlinin üzerinde yatırım yapacak.

Satışa sunulmasının ardından en az 2 bin sipariş alması beklenen yeni SUV’un markanın 2018 yılına kadar satışlarını yıllık 15 bine çıkarması bekleniyor.

Bentley Satış Müdürü Kevin Rose tarafından yapılan açıklamaya göre yıllık 3 bin 500 adetlik satış hedefiyle pazarlara sunulacak olan yeni SUV, önümüzdeki yıl düzenlenecek Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

Volkswagen’in SUV platformunun kullanılacağı yeni Bentley SUV’un 160 bin eurodan civarında bir satış fiyatına sahip olacağı tahmin ediliyor.

Önceki İçerikVolkswagen’den yeni motor geliyor
Sonraki İçerikBentley, Audi için motor üretecek
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz