MAİS, dünyadaki 25. akü onarım üssü için Türkiye’yi seçti

MAİS, Renault’nun dünyada 25 noktada kurulu Elektrikli Araç Çekiş Aküsü Onarım Merkezlerindin birini Türkiye’de hizmete açtı. Bursa’da faaliyete geçen tesiste; elektrikli ve hibrit araçlardaki çekiş akülerinin onarım işlemleri Türkiye’de de yapılabilecek. Önümüzdeki dönemde Ankara, İstanbul ve İzmir’de de birer Çekiş Aküsü Onarım Merkezi hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de giderek artan bir ilgiyle karşılaşan elektrikli ve hibrit araçlar için servis hamlelerinden biri Renault Mais’ten geldi. Renault’nun tüm dünya üzerindeki 25’inci Çekiş Aküsü Onarım Merkezi Bursa’da hizmet vermeye başladı. Teşhis ve onarım uygulamalarına başlanan merkezde; daha önce sadece yurt dışında yapılabilen işlemler gerçekleştirilebilecek. Böylece maliyet ve zaman açısından ciddi bir verimlilik sağlanıp; satış sonrası hizmetlerde akü kaynaklı bekleme süreleri ortadan kaldırılmış olacak.

Türkiye’de üretilen Clio hibrit için de görev üstlendi

Bursa Çekiş Aküsü Onarım Merkezi ilk etapta markanın Zoe ve Twizy gibi tamamen elektrikli araçları için görev üstlenecek. Aynı zamanda Bursa’da üretilen Clio Hibrit modelinin de çekiş aküleri için çalışacak.

Merkez, zaman içerisinde yeni lanse edilecek hibrit ve elektrikli araçların teşhis ve onarımlarını da yapabilecek şekilde tasarlandı.

MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş.

Elektrikli araç sahipliği katlanarak artacak

MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, “Türkiye’de elektrikli araçlara olan ilgi ve alternatif mobilite tercihleri global gelişmelere bağlı olarak artış trendinde. Etkin bir teşvik sistemi ve erişilebilir fiyatlarla; elektrikli araç sahipliğinin yakın dönemde katlanarak artacağını öngörüyoruz.

MAİS A.Ş. olarak, Renault Grubu’nun elektrikli otomobil teknolojisi konusundaki öncü rolünü uzun yıllardır Zoe ve Twizy modellerimizle Türkiye’ye yansıtıyoruz. Ülkemizde elektrikli otomobil pazarının lideri Zoe, bu alanda referans bir model. Ülkemizde elektrikli araçlar konusundaki farkındalığı ve deneyimi artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bursa’da altyapı odaklı hayata geçirdiğimiz Çekiş Aküsü Onarım Merkezi sayesinde elektrikli otomobil sahiplerine zaman ve maliyet avantajı sunarak satış sonrası destek deneyimini en üst noktaya taşıyacağız. Önümüzdeki dönemde bu alandaki mevcut ürün gamımıza ek olarak tüketicilerin bir otomobilden beklediği her şeyi sunan elektrikli Renault Megane E-TECH %100 Elektrikli ve Dacia Spring modellerimizi de ülkemize getirerek dönüşen tüketici tercihlerine cevap veren öncü konumumuzu sürdüreceğiz” dedi.

1 yorum
  1. Murat diyor

    Akü onarım merkezleri hayata geçti mi acaba hiç bilgi göremedim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.