Maserati’nin vitrininde Ghibli Ermenegildo Zegna Edition vardı

 

Maserati’nin ünlü İtalyan moda tasarımcısı Ermenegildo Zegna ile işbirliğiyle sınırlı sayıda üreteceği Ghibli Ermenegildo Zegna Edition modelinin dünya lansmanı Paris Otomobil Fuarı’nda gerçekleşti.

 

Maserati-Alfieri-Ermenigilda-Zegna-Edition

 

 

Ermenogildo Zegna ile Maserati'nin 100. yılına özel sadece 100 adet ürettiği Quattroporte modelinin ardından, şimdi de 4 kapılı sedanı, Ghibli’yi sınırlı sayıda (Limited Edition) üretmek için bir araya geliyor.

İtalyan modasından izler taşıyan Ermenogildo Zegna konsepti ile zenginleşen, Maserati Ghibli S Q4, Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez dünya kamuoyuna tanıtıldı.

 

Ermenegildo Zegna ile işbirliği içinde tasarlanan Maserati Ghibli S Q4, dinamik ve modern görünümüyle yeni ve özel bir ürün sunuyor. Lüksü detaylarda görenleri hedefleyen araç, gelecekteki yeni ürün serileri de göz önünde bulundurularak üretildi.

 

Fuarın uluslararası basın mensupları ile 2 Ekim Perşembe günü Maserati standında bir araya gelen Maserati CEO’su Herald Wester, “Burada Maserati ve Ermenegildo Zegna’nın devam edecek, otomobil üretiminde klasik şemaların dışına çıkacak bir işbirliğini görüyorsunuz” dedi. 

 

Ermenegildo Zegna Grubu Başkanı Gildo Zegna ise “Bir yıl önce başlayan işbirliğimizin doğal gelişimini bu araçta görebilirsiniz. Mutluyum ki, geleneksel İtalyan endüstrisinin iki tarihi markası olarak “İtalyan Malı”nın mükemmelliğini ortaya koyuyoruz.” diye konuştu.

 

Maserati Ghibli Ermenegildo Zegna Edition modelinin yeni üç katlı boyayla kaplı gövdesinin yanı sıra 20" jantları da özel geliştirilmiş bir renkte sunuluyor. İçeride ise her iki markanın ‘en iyi deri’ ve ‘kıymetli Zegna ipliği’ gibi öne çıkan değerleri uyum içinde göze çarpıyor. 

 

Maserati Quattroporte GTS ve MY15

Maserati’nin Paris Otomobil Fuarı’nda bir diğer yeniliği de 4 kapılı lüks sedanı Quattroporte’nin GTS ve MY15 versiyonları oldu. Quattroporte MY15 serisinin üretimine Haziran 2014’te başlayan Maserati serideki en lüks standartlara sahip Quattroporte’yi yaratma hedefiyle yapılan değişiklikleri ve önemli ölçüde genişletilen standart ekipmanları, bu fuarda sergiledi. Fuarda ayrıca Maserati Alfieri de sergilendi. Yakın zaman önce “Konsept Otomobil ve Prototip Tasarım Ödülü” alan Maserati Alfieri izleyenleri büyüledi.

 

Önceki İçerik9 ayda VW önde, Renault, Fiat ve Ford takipte
Sonraki İçerikBütün modellerini 2015’te yenileyecek
OTOAJANDA HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz