Mazda CX-3 ile tırmanışta

Mazda’nın yeni modeli Mazda CX-3 geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen İstanbul Auto Show 2015 fuarında sergilenmesinin ardından ilk defa İspanya’nın Barselona şehrinde Avrupa lansmanı gerçekleşti.

Mazda Avrupa Başkan ve CEO’su Jeff Guyton basın toplantısında “CX-3, başta en hızlı büyüyen segmentte rekabet ettiği Avrupa olmak üzere tüm dünyada Mazda için önemli bir modeldir. Bu segment, 2014’te 2013 yılına göre %56 büyüme kaydetti. Araştırmacılar, büyümenin devam edeceğini ve 2017’nin sonuna kadar 800 bin adet satışa ulaşılacağını ön görüyor.

Büyüklük açısından, bu senenin sonuna kadar CD non-premium segmentini aşması da bekleniyor.” dedi.

Mazda CX-3, oldukça etkin güç aktarım sistemleri sunan SKYACTIV Teknolojisi kullanılarak üretiliyor. İdeal tasarımlı ve “Sürüş keyfi veren” ürünler geliştirmeye gösterilen özenin büyük dikkat çektiğini belirten Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, ayrıca basın toplantısında Mazda Japonya CX-3 Program Müdürü Michio Tomiyama ile biraraya gelip Türk gazetecilerin sorularını yanıtlama imkanı buldular.

Mazda CX-3’ün global üretim hacmi 150 bin olup bunun 38 bin kadarı Avrupa’da satışa sunulacağı belirten Nurkan Yurdakul Türkiye’deki hedeflerinin 31 Mart 2016 itibarı ile biten finansal yılda 900 adet bunun 700 adeti 2015 takvim yılına denk gelmekte olduğunu belirtti. Yurdakul şöyle devam etti:

“Kompakt crossover Mazda CX-3, benzersiz ve şık Kodo tasarımı ile ödüllü SKYACTIV Teknolojisini, yaşam tarzınıza uyacak şekilde konfor ve kullanışlılık ile birleştiriyor. Modelimiz olağanüstü performansından ödün vermeksizin yakıt verimliliği ve düşük emisyon değerlerine sahip. Lansmana özel olarak 4×2 düz vites modelimizi 75.800 TL (Yetmiş Beş Bin Sekiz Yüz Türk Lirası)’den ve 4X4 otomatik vites modelimizi ise 83.500 TL (Seksen Üç Bin Beş Yüz Türk Lirası)’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.