Melek ve Şeytan

Kendi alanlarında premium ürünler tasarlayan Infiniti ve Poltrona Frau, lüks otomobillerin performansıyla deri işlemenin estetiğini birleştiriyor. Bu işbirliğinden ortaya çıkan Q50 ve QX70 modelleri ise Melek ve Şeytan ikilemesiyle karşımıza çıkıyor.

2014 Uluslararası Milano Mobilya Fuarı’nda sergilenen beyaz renkli Q50 ve siyah renkli QX70 modelleri ünlü mobilya ve deri üreticisi Poltrona Frau’nun Tolentino’daki tesislerinde, ödül kazanmış özel teknikler ve materyellerle tasarlandı.

İyiyi temsil eden beyaz renkli Q50 saf hibrit motoru ve beyaz deri iç döşemeleri ile saflığı simgelerken, kötünün temsilcisi siyah renkli QX70, siyah ve kırmızı deri iç döşemeleri ve V8 motoruyla performansı simgeliyor.

QX70 için Infiniti and Poltrona Frau tasarımcıları Pelle Frau® Soul Salomon siyah deriyi, koyu kırmızı Ribes deriyle kontrastlayarak kullandılar.

Her araç için yaklaşık 100 metrekare deri kullanıldı. En büyüğünden en incesine 100 farklı deri parçası elle kesilerek, yaklaşık her bir araç için 500 saat işçilik kullanılarak uygulandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.