Mercedes manuel vitesi bırakıp, sadece otomatik üretecek

Alman basınında çıkan ama henüz Mercedes-Benz tarafından resmen onaylanmayan haberlere göre premium otomotiv üreticisi; 2023 yılında manuel şanzımanlı araçlar üretmemeye hazırlanıyor.

Şirket adına konuşan bir sözcü ise yeni nesil araçlara geçiş yapılırken; otomatik şanzımanlara geçişin modele özgü olduğunu söyledi. Mercedes-Benz temsilcisi, “Artan elektrifikasyonla birlikte, müşteri talebinin elektrikli mobilite bileşenlerine, pillere ve (kısmen) elektrikli tahrik sistemlerine doğru kaydığını görüyoruz. Buna göre, Mercedes-Benz “yavaş yavaş manuel şanzımanlı araçları piyasaya sürmeyecek”.

Mercedes-Benz otomobil ürün gamında A ve B Class modelleri ile CLA modelinde manuel şanzıman seçenekleri bulunuyor.

Geçiş 2023’te yapılacaktı, ancak şirket rekabet nedeniyle geçişin tam olarak ne zaman yapılacağını söylemek istemede olarak değerlendiriliyor. “Stuttgarter Zeitung” ve “Stuttgarter Nachrichten” adlı yayınlar da konuyla ilgili haberlere yer vermişti.

Önceki İçerikHyundai Staria 2022 ile minivan segmentinde oyuna döndü!
Sonraki İçerik2022 Opel Grandland satışa çıktı, fiyatı ve özellikleri açıklandı
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz