Mercedes-Benz “toplu katliama” hazırlanıyor

Geçen yıl Mercedes, maliyetleri düşürmeyi ve karlı Üst Düzey Lüks ve Temel Lüks araçlara odaklanmayı amaçlayan yeni bir strateji duyurdu. Entry Luxury araçları var olmaya devam edecekti, ancak şirket, ürün yelpazesini neredeyse yarıya indirme sözü verdi.

Otomobil üreticisi ayrıntılara girmezken, Car & Driver şimdi parçaları dolduruyor. Yayın, birkaç “üst düzey yönetici” ile konuştu ve “Mercedes’in şu anda Avrupa ile ABD arasında sunduğu 33 gövde stilinden yalnızca 14’ünün hayatta kalacağını” bildirdi.

Kulağa kan banyosu gibi geliyor ve görünüşe göre coupe’ler ve steyşınlar en çok etkilenenler arasında yer alacak. S-Serisi Coupe ve Cabrio birleşiminden ilerlediği için bu çok şaşırtıcı değil. Ayrıca, CLE hem C, hem de E-Serisi Coupe’lerin ve Cabrio’ların yerini alacak şekilde düşünülüyordu.

2022-Mercedes-AMG-CLS

Bununla birlikte, otomobil yayını CLS modelinin 2024’te ölüme terk edileceğini iddia ettiği için; bu buzdağının sadece görünen kısmı. AMG GT 4 Kapı bundan kısa bir süre sonra aynı şeyi yaşayacak, bu da modelin yalnızca bir nesillik ömür sürdüğü anlamına geliyor.

Crossover coupe’ler bile katliamdan kurtulamayacak

Yeni nesil GLC ve GLE’nin crossover coupe versiyonlarının şimdilik var olacağı ama gelecekte ortadan kalkacağı iddialar arasında. Kesin zamanlama belirsizliğini koruyor, ancak yeni jenerasyonların geliştirilmesi gündeme geldikçe, yenilenme yapılmayacak. Yani model ömrünün sonuna gelenler, üretimden kaldırılacak, yenilenmeyecek.

Mercedes-Benz-E-Class-Estate

C-Serisi Estate’in “2028’den sonra ortadan kalkacağı” bildirildiğinden, “steyşınwagon”lar da zorlu bir geleceğe hazırlanıyor. Casus fotoğrafçılar yaklaşmakta olan E-Serisi Estate’i çoktan fotoğrafladılar, ancak bildirildiğine göre 2030’da aşamalı olarak kullanımdan kaldırılacak . hızlı vagon.

Mercedes-SL-Speedster-Mythos

Adı açıklanmayan bir yöneticinin “Günün sonunda, hacimleri artırmak için ev gibi arabalara veya az sayıdaki iki kapılı hayranlarına ihtiyacımız olmayabilir” dediği belirtiliyor. Çağdaş lüksün en önemli unsurlarının “uzay ve zaman” olduğunu; bu nedenle sadece Avrupa’da işe yarayan “süslü” gövde stilleri ve modellerin bir anlam ifade etmediğine dikkat çekiliyor.

Haberler hayranları kesinlikle hayal kırıklığına uğratacak, ancak yayın ufukta 2026’da gelecek yeni dört kapılı bir coupe de dahil olmak üzere bir avuç ilginç model olduğunu söylüyor.

En yeni ultra lüks bir SL ve yeni bir Maybach tanıtımı yeni lansmanlar listesinde görünüyor

Otomobil yayını ayrıca 2026’da sağlam bir GLG SUV ve hatta muhtemelen bir Maybach V-Serisi olacağını da iddiaları arasına ekliyor. Daha da ilginci; yakın zamanda duyurulan Mythos markası, G-Serisi tabanlı bir pikap ve modern bir Gullwing sunabilir.

Gelecekteki birçok model elektrikli olacak ve Car & Driver, 150 kWh’ye kadar kapasiteye sahip, daha güçlü bataryalar sayesinde ileriye doğru büyük bir adım atacaklarını söylüyor. WLTP döngüsünde 500 mile (805 km) kadar menzil ve 270 kW DC hızlı şarj özelliği sayesinde daha hızlı şarj süreleri sağlayabilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.