Mercedes-Benz Türk otobüs ihracatını üç kat artırdı

Avrupa’nın ikinci büyük ticari araç üreticisi olan Türkiye’nin bu alandaki güç kaynaklarından biri de Mercedes-Benz Türk. Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ABD pazarı için de otobüs geliştiren üretici, otobüs ihracatında önemli bir çıkış yakaladığını duyurdu. Mercedes-Benz Türk otobüs ihracatındaki artış, Türkiye otomotiv ihracatının genel düşüşünü yavaşlatan bir rol oynadı.

Bu gelişme Mercedes otobüsün ihraç pazarlarında trafik ve turizm hareketliliğinin artacağının göstergesi kabul edilebilir.

Alman üretici yılın ilk 3 ayında 19 ülkeye gerçekleştirdiği otobüs ihracatını; 2021 aynı dönemine göre üç kat artırarak, 486 adede yükseltti.

En büyük ihracat pazarı Avrupa

Mercedes-Benz Türk, ürettiği otobüsleri ağırlıklı olarak aralarında Portekiz, Çekya, Fransa ve Macaristan’ın olduğu Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor. Şirket, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri ve Reunion gibi farklı kıtalardaki bölgelere de otobüs ihracatı gerçekleştiriyor.

Portekiz yılın ilk üç ayında 139 adetle en fazla Mercedes otobüs ihraç edilen ülke oldu. Bu ülkeyi 114 adetle Çekya takip ederken, Fransa’ya da 85 adet otobüs ihracatı gerçekleştirildi.

 

Önceki İçerikTek şarjla 1000 km gidebilen elektrikli Mercedes Vision EQXX
Sonraki İçerikMaxi scooter TMAX Tech MAX 2022 fiyatı ve özellikleri
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz