Mercedes-Benz Türk’ün Yıldız Kızları İstanbul’da bir araya geldi

55 yıldır Türkiye’de yaptığı yatırımlarıyla, sağladığı istihdam ve finansal sürdürülebilirliğiyle ekonomiye katkıda bulunan Mercedes-Benz Türk, hayata geçirdiği farklı programları ile kadınların sosyal ve ekonomik hayatta güçlenmelerini de destekliyor.

Bu kapsamda 2004 yılında hayata geçirilen “Her Kızımız Bir Yıldız” programı da her geçen yıl güçlenerek büyümeye devam ediyor. “Fırsat eşitliği; sürdürülebilir kalkınmanın, ortak geleceğimizin ve ortak refahımızın olmazsa olmazı” yaklaşımı ile hareket eden Mercedes-Benz Türk’ün, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile 17 ilde 200 kızı destekleyerek başlattığı program 18. yaşını kutluyor.

23 Haziran 2022 tarihinde Yıldız Kızlar’ı geleneksel İstanbul ziyaretinde ağırlayan Mercedes-Benz Türk; Adana, Antep, Kırşehir, Samsun ve Çanakkale’den gelen 25 Yıldız Kız’ı İstanbul’da bir araya getirdi. Toplantıda Her Kızımız Bir Yıldız programıyla ilgili son güncel bilgiler de paylaşıldı.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Tüm çabamız, Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasını desteklemek, genç kuşakları güçlendirerek hep birlikte daha iyi bir dünyayı kurabilmek. Ülkemizin geleceğini kuracak enerjiyi ülkemizin genç nesli taşıyor. Biz ise gençlerimize birikimimiz, deneyimimiz ve sahip olduğumuz olanaklarla destek olduğumuz için çok mutluyuz. Türkiye’nin genç kuşaklarının #daimayanındayız. Çünkü biliyoruz ki; ancak onlarla birlikte #daimaileri gidebiliriz.”

ÇYDD Burs Birimi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Cihan Tansel Demirci ise, “Kız öğrencilerimizin eğitimi için çıktığımız bu yolculukta, Mercedes-Benz Türk ailesi ile birlikte ilerleyerek genç kızlarımızın her alanda hak ettikleri güce kavuşmalarını; erkeklerin imtiyaz sahibi oldukları sosyal ve ekonomik hayatta kadınlara fırsat eşitliği tanınmasını hedefliyoruz. 18 yıl önce 200 kız öğrenci ile başlayan projeye Mercedes-Benz Türk’ün yanı sıra bayiler, yan sanayi firmaları ve Mercedes-Benz Türk çalışanları da destek veriyor. Bu destekler sayesinde, Türkiye’nin 60 ilinden 6 bin liseli kız ve 850 üniversiteli genç kız öğrenciye ulaştık ve çağdaş geleceğe umut olduk” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.