Elektrikli C serisine alışabilecek miyiz

Mercedes yeni C serisi elektrikli olarak da yollarda yer alacak. Alman otomobil üreticisi yeni nesil C-Serisi W206 üzerinde elektrikli versiyonu test ediyor. Stuttgart yakınlarında bir otomobil meraklısının objektifine yakalanan test prototipi önceki prototiplerde olmayan özel sarı etiketlere sahip; bunlar modelin elektrikli olduğunun işaretlerinden sayılıyor.

Yeni C serisi ne zaman yola çıkacak?

Bu etiketler itfaiyecilerin aracın ateş alması durumunda belli bir önlem almayı bilmeleri için yerleştiriliyor.

Mercedes, elektrikli otomobiller için EQ markasını kullanıyor. Avrupa’da yapılan araştırmalar elektrikli otomobil müşterilerinin geleneksel tarzdaki tasarımları aradıklarını gösteriyor. Bu yüzden Mercedes güncel modellere bağlı olarak geliştirmeler yapıyor. Halihazırda elektrikli modellerin satış rakamları da bağımsız modellerle olduğunda çok daha maliyetli olacak.

BMW de ix3 modelini X3 tabanlı, hazırlık aşamasında olan i4 için de 4 Serisi Grand Coupe tabanlı yaklaşım benimsedi.

W206 C Sınıfı prototip, yepyeni bir plug-in hibrit model olabilir. Ön ızgara açıklığının olması petrole dayalı motor olacağı tezini kuvvetlendiriyor. Ayrıca elektrikli versiyon dışında Avrupa’daki tüm W206 kodlu C serisi modellerinin, AMG’ler hariç hafif hibrit 2 litre ve altı motorlarla yolda olması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.