C-Klass üretiminde kriz! 18.500 Daimler işçisi evine gidiyor

Daimler, üretimindeki düşüşe paralel Almanya’da 18.500 Mercedes-Benz işçisini kısa süreli çalışma uygulamasına dahil edecek. Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Bremen ve Rastatt’taki fabrikalarındaki çalışanların uygulamadan etkileneceğini söyledi. Bu yüzden, Mercedes’in en çok satan otomobili C Serisi kuyrukları uzayabilir. Mercedes C Serisi üretim yerinde kriz yaratan uygulama, çip yokluğu nedeniyle fabrikaların durdurulmasına dayanıyor.

Yeni Polo ile ilgili ilk detay paylaşıldı

Mercedes C Serisi üretim yerinde kriz yaratan uygulama

Daimler sözcüsü, kısa çalışma uygulamasına girme nedenlerinin dünya çapında yaşanan Çip Krizi nedeniyle düşen üretimden kaynaklandığını belirterek şunları söyledi: “Bu süreç ne kadar devam edecek bir şey söyleyemeyiz. Çünkü çip bulunurluğu ne zaman sağlanacak bir şey söylenemiyor” dedi.

Uygulama, 23 Nisan itibariyle başlayacak ve bir hafta sürecek. Kısa çalışma uygulaması, özel projelerde çalışanları kapsamayacak.

Elektrikli Citan konsepti: Concept EQT

mercedes c serisi üretim yeri

Üretimdeki sıkıntının en çok etkilemesi muhtemel model Mercedes C Klass olacak. 12.000 çalışanı olan Bremen’deki fabrika, otomobil üreticisinin en çok satan modeli olan Mercedes C-Class modelinin küresel üretim üssü. Ayrıca GLC crossover için de ana üretim tesisi. Fabrika ayrıca EQC tam elektrikli crossover’ı da üretiyor.

A-Class, B-Class ve GLA dahil olmak üzere kompakt otomobiller için küresel lider tesis olan Rastatt fabrikasında yaklaşık 6.500 işçi istihdam ediliyor.

2022 Mercedes EQS Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Leave A Reply

Your email address will not be published.