Mercedes CLA’ya 2016 güncellemesi

Premium markaların Türkiye’deki yüksek satışlarında etkili olan giriş modellerinde yenilenme zamanı.

Geçtiğimiz yaz aylarında makyajlanan Mercedes A-Serisi’nden sonra makyaj koltuğuna CLA oturdu.

Henüz geliştirme çalışmaları devam eden yeni dört kapılı Mercedes CLA coupe, şirketin ar-Ge bölümünün yaptığı test sürüşlerinde casus fotoğrafçıların objektifine yakalandı.

Bazıları makyaj için çok erken olduğunu düşünüyor olsa da CLA’nın da markanın giriş segmentindeki modellerinin benzer şekilde görünmesini istiyor.

YENİ CLA’DA NELER DEĞİŞİYOR?

Öncelikle belirtilen görüşlere göre makyajlı CLA coupe’de büyük değişikliklerin yapılmasını beklemek yanlış olur. Ancak, casus fotoğraflarda görüldüğü kadarıyla ön tamponun yoğun kamuflajla kaplı olması bu bölgenin yeni bir görünüme kavuştuğuna işaret ediyor. Aynı zamanda, otomobilde kullanılan Xenon farların makyajla birlikte yerini LED farlara bırakacağı da tahmin ediliyor.

İçeride de aynı durum devam ediyor; 8 inçlik bilgi-eğlence sisteminin Apple CarPlay ve Android Auto sistemleriyle desteklenmesi bekleniyor.

Paslanmayı önlemek için çinkoya batırılmış tuşlar, orta konsoldaki hafif farklı görünüm ve diğer küçük dokunuşlar iç mekandaki yenilikleri oluşturuyor.

Motorların ise son dönemde yenilenen ve motor gücü 360 beygirden 381’e çıkan CLA 45 dahil değişmeden kalması bekleniyor.

Yeni CLA 45’te vites geçişleri hızlandırılmış ve vites oranları kısaltılmış yedi ileri otomatik şanzımanı kullanılacak.

Alman basınında çıkan haberlere göre; CLA ve CLA Shooting Brake makyajlanarak önümüzdeki mart ayında düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkacak, satışlar da fuardan kısa bir süre sonra başlayacak.

Mercedes CLA, satışa sunulduğu pazarlarda Audi A3 sedan ve BMW 1 Serisi ile rekabet ediyor.

ÇEVİRİ: Mert SANER

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.