Mercedes GLA satışa çıktı, fiyatı özellikleri…

 

Mercedes GLA TUrkiye'de fiyati ozellikleri

 

 

Mercedes’in yeni modeli GLA Türkiye yollarına çıktı

 

128.700 TL’den başlayan fiyatıyla baz modelde 156 bg’lik 1.6 lt hacimli benzinli motorla satışa çıkan GLA, üç donanım paketiyle satılıyor.

Urban adı verilen baz versiyon 74.693 TL’lik fiyatına vergilerin eklenmesiyle 128 bin 700 TL’lik etikete sahip. 7G-DCT şanzımana sahip modelin yakıt tüketimi ortalaması 6 lt civarında.

Orta donanım sevyiesi AMG 131 bin 800 TL’den aynı motor ve şanzıman kombinasyonuyla teklif edilirken, üst donanım Edition 1’in fiyatı aynı motor ve şanzıman birlikteliğiyle 141 bin 500 TL.

 

4 silindirli benzinli motorlar


GLA Türkye’de 1.6 lt benzinli motorla satışa çıktı ama yeni otomobilin motor yelpazesinde GLA 200, GLA 250 ve GLA 250 4MATIC gibi daha güçlü benzinli ve dizel motor seçenekleri de yer alıyor. Bütün motorlar düşük yakıt tüketimi ve verimli çalışma konusunda iddialı.
Standart donanım olarak sunulan ECO start/stop özelliği, araç hareketsiz durduğunda motoru geçici olarak stop ederek yakıt tasarrufu sağlıyor.
Dahası, gösterge panelinde yer alan ECO görüntü ekranı, sürüş tarzınızla ilgili size bilgi iletir.

 

Standart paket

Yeni GLA’ da iki ayrı tip şanzıman mevcut. Her ikisi de, halihazırda Mercedes-Benz’ in diğer yeni nesil kompakt araç modellerinde kullanılıyor. 

Elektronik kumanda, 7G-DCT’nin çoklu vites küçültme fonksiyonu ile gerektiğinde vites kademelerini atlar. 7G-DCT direksiyon simidindeki vites değiştirme mandalları üzerinden manuel olarak da kumanda edilebiliyor.

 

 

Mercedes GLA 2014 fiyati belli oldu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.