Mercedes GLE sürüş izlenimi

Almanya ve Avusturya arasında 300 km ‘den fazla kullandığımız GLE gerek sürüş dinamiği gerekse konfor açısından markanın en üst performansları arasında.Ses yalıtımının mükemmel olarak nitelenebileceği GLE ve GLE Coupe’de GLE Coupe AMG versiyonundaki en güçlü motor hızlanırken adeta gök görültüsünü andıran bir ses vermekte.9 ileri kademeli şanzıman aracı hem ses hem de ekonomiklik açısından rahatlatmış durumda.GLE Coupe’yi BMW X6 ile basitçe karşılaştırırsak en göze çarpan özellik arka koltuklardaki genişlik.Off road parkurundaki GLE ve GLE Coupe ise neredeyse engel tanımıyor.Kaymak asfalttaki konforun yerini yırtıcı bir hayvanını tırmanma, denge ve kuvvetli çekiş gücü alıyor.

İlk kez 9G-Tronic ve 4Matic birarada

Güçlü spor otomobilleri andıran motor sesi, tüm komutlara anında ve doğrudan cevap veren çevik yapısı, bunların yanında sarsmayan sürüş dinamikleri sayesinde etkileyici bir konfor sunan yeni GLE Coupé, DYNAMIC SELECT sistemi ile bir ilki gerçekleştiriyor ve birbiriyle zıt deneyimleri tek bir araçta birleştiriyor.

Mercedes-Benz Türkiye’de ilk kez GLE Coupé’de, 4MATIC sistem ile birlikte dokuz vitesli otomatik 9G-TRONIC şanzımanı sunuyor. Bu yeni teknoloji; yakıt tüketimini azaltarak vites değiştirme kolaylığı ve çabukluğu sağlıyor, verimlilik, konfor ve dinamizm açısından standartları yeniden belirliyor. Yeni GLE Coupé, 4MATIC sürüş sistemi ve yeni 9G-TRONIC 9 ileri oranlı otomatik şanzıman sunması ile pazarda daha da iddialı olacak.

Denge paketi

Yeni tasarlanan AIRMATIC havalı süspansiyon sistemi, çığır açan aktarma organı yapısına ek olarak, ilk defa sürekli değişerek sürüş moduna uyum sağlayan sönümleme sistemi ADS Plus ile birlikte sunuluyor ve dengeli bir sürüşü garantiliyor. Sönümleme sistemi önceden seçilen DYNAMIC SELECT modu kapsamında, SPORT+ sürüş modu mümkün olan en iyi viraj performansına odaklanırken, COMFORT sürüş modu maksimum konfor sağlıyor. ACTIVE CURVE SYSTEM ise sürücü SPORT veya SPORT+ sürüş modunu seçtiğinde aktifleşen özel spor sistemlerin bir tamamlayıcısı olarak sunuluyor. Çukurlu ya da engebeli yollarda seyir sırasında ön ve arka akslardaki aktif denge yönetimi, konforu maksimum seviyeye yükseltiyor ve tek taraflı hareketlenmeyi telafi ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.