Mercedes’ten yeni tanıtım

Mercedes yeni bilgi-eğlence sistemi MBUX’u tanıtmaya hazır olduğunu gösterdi. Markanın yeni nesil teknolojisi ilk kez  yeni A Class ile hayat bulacak. Otomobillerin daha fazla teknolojiyle iç içe geçmesiyle öne çıkan teknoloji fuarları, Daimler Mercedes için de önemli buluşma noktaları arasında yer almaya başladı.

Mercedes, yeni A Serisi ile birlikte yeni nesil bilgi eğlence sistemini de ortaya çıkaracak. Yeni sistem, ilk kez 9 Ocak 2018 tarihinde açılacak teknoloji dünyasının en büyük buluşmalarından biri olan Los Angeles Teknoloji Fuarı’nda detaylandırılacak.
Mercedes, iki adet 7 inçlik ekrandan oluşan bu sistemin üst donanım paketlerinden itibaren 10 inçlik büyük ekrana dönüşeceğini gizlemiyor.
mMarka, yeni nesil bilgi eğlence sistemini A Serisi ile birlikte kullanıma sokarken, A Sedan, GLA ve büyük ihtimalle adı GLB olacak yeni küçük kompakt crossoverında da kullanacak. 
Resimde görülen karbon fiber görünümlü kokpit oldukça sportif ve sert bir görünüm veriyor. Uçak motorlarının girişini andıran turbo tip havalandırma üfleçleri de araç içi aydınlatma ile farklı bir ortama işaret ediyor.
Yeni A Serisi’nin Mercedes tarafından yayınlanan iç mekan resimlerinde ferah bir ortam söz konusu. Albenisi yüksek olarak tanımlayabileceğimiz yeni A Serisi, sedan modeli ile ülkemizde oldukça fazla ilgi çekecek gibi görünüyor.
Türkiye’de C Serisi ile önemli satış rakamları yakalayan Mercedes, vergi avantajlı motorlara sahip modellerinin etkisini yeni dönem vergilendirmede yeniden yakalayabilecek mi? MTV gibi vergilerde yeni dönem lüks otomobiller için oldukça zor olacak. Ama Mercedes yıldızını otomobilinde görmek isteyenlerin bu farka katlanacağı da iddia edilebilir.
Sürücünün elinin altındaki deri kolçağın bittiğ iyerde başlayan kumandalarda akıllı maus benzeri pad dikkat çekiyor.
Kapılarda elektrikli koltuk ayarlayıcılar, S Serisi modellerini kıskandırabilir. Koltuk ısıtma tuşu da kapı paneli üzerinde konumlandırılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.