Mercedes T Serisi ile ticarete geri dönüyor

Mercedes alfabesine T harfi ekleniyor. Alman Daimler, Mercedes’in daha önce Citan ile denediği hafif ticari araç pazarına bu kez T Serisi ile giriyor. Yeni Mercedes-Benz T Serisi; bireysel ve ticari amaçlı kompakt bir hafif ticari araç olacak. Yeni seri Mercedes-Benz ürün çeşitliliğine 2022 yılı itibarıyla ilave olacak.

Küçük, orta ve büyük boyutlu hafif ticari araç segmentlerine yönelik modelleri bulunan Mercedes Benz, küçük ölçekli ticari araç segmentindeki boşluğunu gideriyor. Mercedes Citan adıyla denenen bu segment isim değişikliği ile 2 yıl sonra yollarda olacak.

Yeni Mercedes T-Serisi hem bireysel hem de ticari amaçlı kullanıma uygun tasarlanıyor. Aracın yola çıkış tarihi 2022 yılı ilk yarısı olarak açıklandı.

Daimler Grup Tasarım Sorumlusu Gorden Wagener aracı şöyle anlattı:  “Yeni T-Serisi’nin mimarisi ve tasarımı ile işlevsellik ve tutkuyu bir araya getirmeyi başardık. Benzersiz tasarım yaklaşımımız ‘Duygusal Saflık’ ile yeni T-Serisi’nde tasarım, gövde orantıları ve yarattığı katma değer ile son derece özel bir araç sunuyoruz.” dedi.

Citan yerine T serisi geliyor.

Mercedes Benz kimliği belirgin

Baştan aşağı yeni bir tasarım olacağı belirtilen yeni T-Serisi, Mercedes – Benz markasının kendine özgü çizgilerini ve donanımını üzerinde taşıyacak. Yeni model özellikle tasarım ve güvenlik konularında Mercedes-Benz teknolojisinden yararlanacak.

Yeni Mercedes-Benz T-Serisi, cazip bir fayda-fiyat oranıyla tüketicilerin karşısına çıkacağını şimdiden ilan etti. T harfi, Mercedes-Benz’de verimli alan kullanım konseptlerini temsil ediyor. Bu nedenle de ‘Yıldız’a sahip kompakt hafif ticari araç için model ismi olarak Mercedes alfabesinde kendine yer buluyor.

Araç ayrıca içten yanmalı geleneksel motorlar dışında bir elektrikli T-Serisi versiyonuna da sahip olacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.