Mercedes üst yönetiminde ikinci Türk

VW-Golf-GTI

2014 yılında 23.100 adetle rekor satışa ulaşan Mercedes-Benz Türk bu başarısının devamı için bünyesinde yeni bir yapılandırmaya gidiyor. Bu doğrultuda Temmuz ayı itibariyle kurulan “Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Direktörlüğü”nün başına Mercedes-Benz Türk bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev alan Şükrü Bekdikhan getirildi.

23 yıl önce Mercedes-Benz Türk bünyesinde çalışmaya başlayan Bekdikhan, 2007 yılında Mercedes-Benz Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Bölüm Müdürü olarak tayin edildi. 2009 yılında Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu Bölüm Müdürü olarak atanan Bekdikhan ve ekibi önderliğinde Mercedes-Benz otomobil satışları, Türkiye premium otomobil segmentinde önemli seviyede yükseldi.

Süer Sülün’den sonra, Bekdikhan’la birlikte Mercedes-Benz Türk Yönetim Kurulu’ndaki Türk sayısı ikiye çıkmış oldu. MBT Direktörler Kurulu’nun diğer isimleri Alman yöneticilerden oluşuyor.

Bu arada MBT’nin ağustos ayı itibariyle Başkanı da değişiyor.

Yeni başkan ilk kez bir kadın olacak:

Mercedes Benz Türkiye’de başkan değişti

Önceki İçerikMotosiklete özel korna
Sonraki İçerikCitroen dünyasında basamak çıktık
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz