Mercedes’ten tarihteki en büyük filo kamyon satışı

Mercedes-Benz Türk’ten Barsan Global Lojistik’e, Türkiye’nin en büyük kamyon teslimatı gerçekleşti. Bir futbol sahasını kaplayacak kadar olan 500 kamyon, sektörün ve tarihin en büyük teslimatı olarak kayıtlara geçti.

Yıllardır süregelen işbirliği çerçevesinde Mercedes-Benz Türk’ten bugüne kadar 1.350 adet kamyon satın alan Barsan Global Lojistik, en yüksek adetli alımını gerçekleştirdi.

Mercedes-Benz Türk, Türkiye tarihinin en büyük kamyon teslimatını, Barsan Global Lojistik’e 500 adet Mercedes-Benz Actros çekici ile gerçekleştirdi. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende bir araç Haliç üzerinde suda, bir araç havada, bir araç ise karada sergilendi.

 

Havada, karada ve suda birer kamyon

Teslimat töreninde dev filoyu temsilen sergilenen Mercedes-Benz Actros 1845 LSnRL kamyonlarından biri Haliç üzerinden etkinlik alanına yüzerek getirildi.

Bir başka kamyon da vinç üzerinde havada asılı şekilde sergilendi.

Türkiye’de her üç kamyondan ikisi Mercedes-Benz yıldızını taşıyor.

2012’den beri 1.350 Mercedes kamyon aldı

2012 yılında 100 adet Actros teslimatı, 2013 ve 2014 yıllarında toplam 300 adet Actros, 2015 yılında 450 adet Actros ve 2018 yılındaki 500 adetlik teslimat ile Mercedes-Benz Türk’ün Barsan Global Lojistik’e son 6 yıldır teslim ettiği araç sayısı 1.350 adede ulaştı.

Futbol sahasını dolduracak kadar kamyon!

Barsan Global Lojistik, teslim aldığı 500 adet Mercedes-Benz kamyon için yaklaşık 50 milyon Avro’luk yatırım yaptı.

Teslim edilen 500 adet Mercedes-Benz kamyonların tamamı 225.000 beygir gücüne denk geliyor.

Tüm kamyonlar dizildiğinde 400 metre çapında bir Mercedes-Benz yıldızı oluşturulabiliyor ve bu kamyonlar ile bir futbol sahasının tamamı doldurulabiliyor. Kamyonların her birinde 500 metre elektrik kablosu kullanılırken, 500 kamyondaki tüm kablolar toplandığında 250 km’ye, yani yaklaşık İstanbul-Bursa arasındaki mesafeye denk geliyor.

Her şey dahil “Yıldızlı Satış” yaptı

Son 16 yıldır Türkiye’de 6 ton ve üzeri kamyon pazarının liderliğini aralıksız sürdüren Mercedes-Benz Türk, Barsan Global Lojistik’e 500 adet Actros 1845 LSnRL kamyonları ürün, servis sözleşmesi, kasko sigortası, projenin finansmanı ve ikinci el takası içeren “Yıldızlı Satış” kapsamında teslim ediyor.

Yeni kamyonların finansmanı ve sigortaları Mercedes-Benz Türk Finansal Hizmetler, takas işlemleri TruckStore, kullanım süresince servis hizmetleri Mercedes-Benz Türk yetkili servis ağı tarafından sağlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.