MG satışları üçe katlandı, 2023 hedefi 10 bine çıktı

MG satışları üçe katlandı, hedef 10 bine çıktı

Türkiye otomotiv pazarının 2023 yılındaki yükselen markalarından biri de MG. Doğan Trend Otomotiv tarafından Türkiye’de temsil edilen MG, elektrikli araç satışlarında zirveye oynuyor. Temmuz ayında 758 adet elektrikli araç (EV) satışı yapan marka, 2023 yılı 7 aylık dönemi itibariyle EV satışlarını 1697 adete yükseltti. 7 ayın toplamında MG satışları 5.094 adetlik toplam satışa imza atan marka, 2,5 yılda önemli mesafe katetti.

Markanın 2023 Ocak- Temmuz döneminde sattığı her 3 otomobilden biri elektrikli araçlardan oluştu. Doğan Trend Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal, “İyi bir çıkış yakaladık. 7 ayda 2022 satışlarının üç katına çıktık. Tedarik sorununu da çözdük. Bu nedenle 2023 yılı toplam satış hedefimizi 5 bin adetten 10 bin adete yükselttik” dedi.

MG Marvel R satışları ağustos ayında başlıyor.

Markanın yıldızı MG4

2023 yılında yakaladıkları çıkışı değerlendiren şirket yöneticisi Tibet Soysal, “Geçen yılı toplamda 1627 adet araç satışıyla tamamlamıştık. Bu senenin ilk 7 ayında ise geçen yılın toplamından 3 kat fazla araç satışı gerçekleştirdik. Yılbaşında ise 2023 toplamında MG markası için 5 bin adetlik satış hedefi koymuştuk. Henüz yılın ilk 7 ayında bu hedefi de aşmayı başardık. Yıl sonu için hedefimizi ikiye katlayarak 10 bin adedin üzeri olarak revize ettik. Bu rekorlara ulaşmada en önemli gücümüz birbirinden iddialı elektrikli modellerimiz oldu. İlk 7 aylık dönemde en çok satan elektrikli modelimiz 968 adetle MG4 oldu. Onu 724 adetlik satış rakamıyla MG ZS EV modeli takip etti. Ağustos ayında Marvel R modelinin de satışına başlayarak elektrikli araç pazarındaki iddiamızı daha da artıracağız” açıklamasında bulundu.

Önceki İçerikElektrikli scooter tadındaki Citroen Ami Buggy fiyatı ve özellikleri
Sonraki İçerikHonda’nın yüzü artan Amerika satışlarıyla gülüyor
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz