MG ZS Luxury: Bu aracın bagajından e-bisiklet çıkıyor

Özellikle metropollerde trafik içinden çıkılmaz hale geldi. Benzin fiyatlarındaki artış bile trafiğe çözüm olamadı. Ayrıca çevresel nedenlerle de büyük şehirlerin bir çok bölgesine araçlar sokulmamaya başlanıyor. Önümüzdeki yıllar aracınla belli bir noktaya gelip, orada aracını park edip, yola toplu taşıma ve/veya scooter veya e-bisikletle devam etme eğilimi artacak. Otomobil üreticilerinin bir kısmı bu alanda scooter türü araçlar geliştirmeye başladı. Bu eğilimi dikkate alanlardan biri de Türkiye yollarına Doğan Trend Otomotiv tarafından ithal edilen MG oldu. Elektrikli modelinin yanına yeni benzinli seçenekler getiren MG ZS Luxury bagajındaki katlanır e-bisikletle fark yaratmak istiyor.
ZS kullanıcıları yoğun şehir içi trafiğine takılmadan aracını uygun yere park edip; bagajlarındaki e-bisiklet ile yola devam edebilecekler. Bagajdaki bisiklet tek şarjla 55 km menzile sahip. Marka, daha önce elektrikli versiyonunu satışa çıkardığı ZS modelinin benzinli versiyonlarını da Türkiye yollarına çıkardı.
MG ZS Luxury iki benzinli motorlu
1,0 turbo ve 1.5 atmosferik benzinli motorlarla aile genişledi

MG ZS ailesine benzinli motor seçeneği

Kısa süre önceye adar biri tam elektrikli diğeri şarj edilebilir hibrit motor seçenekleriyle Türkiye’de bulunan ZS ailesi şimdi 1.0 turbo benzinli ve 1.5 atmosferik benzinli motor seçeneklerine kavuştu. ZS’in, 106 HP güç 141 nm tork üreten 1,5 lt atmosferik benzinli ve manuel şanzımanlı versiyonu 449 bin TL’den başlarken; 111 HP’lik 1,0 litrelik turbo benzinli tam otomatik modeli ise 579 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.
448 litrelik bagaj kapasitesi olan ZS, 10.1 inçlik dokunmatik ekran ve dijital gösterge paneline sahip. General Motors ve MG tarafından geliştirilip üretilen benzinli motor seçeneklerinden 1,5 litrelik atmosferik ünite 5 ileri manuel şanzımanla geliyor. 1,0 litrelik turbo benzinli ise 6 ileri otomatik şanzımanla gücünü ön tekerleklere aktarıyor.
MG ZS 1.5 motorlu versiyonun ortalama yakıt tüketim değeri için açıklanan resmi rakam 100 kilometrede 6,6 litre.
1,0 litrelik turbo üç silindirli benzinli motor ise 111 HP güç ve 160 Nm tork değerlerine sahipken, 0’dan 100 km/s hıza 12,4 saniyede ulaşıyor. Turbo benzinli versiyonun 100 kilometrede ortalama yakıt tüketim değeri ise 7,2 litre.
MG Cyberster
MG konsept araçlarıyla da yeni dönemde neler yapabileceğinin ipuçlarını vermek istiyor.

MG Türkiye kimdir:

İngiliz MG, 1924 yılında kuruldu. Uzun ve maceralı bir yaşam sonrasında 2007 yılında Çinli otomotiv devi SAIC bünyesine geçti. 2019 yılında elektrikli otomobillerle Avrupa’ya döndü. 2021’de bir yıl öncesine göre satışları beş kat artıran marka; yenilikçi modellerle ürün gamını genişletmeye başladı.
Doğan Trend Otomotiv, 2021 yılının başında distribütörlüğünü aldığı MG’nin %100 elektrikli modeli ZS EV’yi Mayıs 2021’de satışa sundu. Satışa sunulduğu andan itibaren elektrikli otomobil segmentinde önemli bir satış başarısı yakalayan MG, Türkiye otomobil pazarına hızlı bir giriş yapmış oldu. MG markasının Avrupa yapılanmasına paralel olarak ürün gamını sürekli genişleten şirket, şarj edilebilir hibrit modeli E-HS’i satışa sunmuştur. MG Türkiye, sürekli genişleyen bayi ve servis ağıyla Türk tüketicisine hizmet vermekte, elektrikli araçlarda öncü olmaktadır.
Leave A Reply

Your email address will not be published.