Michelin, e-ticaret şirketi aldı

İnternet üzerinden lastik satan Fransız şirket Allopneus SAS, dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin Grubu’na katılıyor. Michelin, bu hamlesiyle internet üzerinden satış hizmetlerini geliştirerek Allopneus SAS’ın uzmanlığından faydalanmayı hedefliyor.

2014 yılı sonuçlarına göre Fransız lastik pazarının yüzde 7’sini elinde bulunduran Allopneus, aynı zamanda Fransa’nın e-ticaret sektörü lastik kategorisinde lider. Hızla dijitalleşen lastik sektöründe her dört tüketiciden üçünün satın almadan önce internet üzerinden araştırma yaptıklarını belirten Allopneus Grup kurucusu Didier Blaise, “Michelin’in lastik hizmetleri zinciri Euromaster sayesinde hizmetlerimiz daha geniş tüketici kitlelerine yayılacak” görüyünde olduğunu açıkladı.

Michelin CEO’su Jean-Dominique Senard, Michelin olarak dijital ortamda sundukları hizmetlere büyük önem verdiklerini belirtti. Senard, “Fransa’nın lastik e-ticaret alanında lider şirketi olan Allopneus ile kurduğumuz bu yeni işbirliği sayesinde müşterilerimize online ortamda çok daha kolay, ulaşılabilir, finansal anlamda avantajlı bir hizmet modeli sunacağız” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.