Michelin’den radyo sinyaliyle izlenebilen çekici lastiği

 

 

Michelin X Multi ailesinin yeni üyesi X Multi T ağır vasıta lastiği yollarda!

 

 

Fransız lastik devi Michelin, ğüçlü çekici tarzı araçlar için geliştirdiği  X Multi T lastiklerini tüketicilerle buluşturuyor. Temmuz ayından itibaren yollarda görmeye başlayacağımız X Multi T, özellikle filo şirketlerinin maliyetlerinde avantaj vaat ediyor.

 

Her 100 km’de 0.7 litre daha az yakıt kullanımı

 

X Multi T, yüzde 10 daha uzun ömür vaadiyle sürücülere daha fazla kilometre sunuyor. Ayrıca 100 km'de 1 litreye yakın daha az tüketim değerine izin verdiği açıklandı. Omuz kısmındaki M+S işareti ile Türkiye, Norveç, Rusya gibi ülkelerdeki kış koşullarında yasal anlamda güvenilir olduğunu gösteren X Multi T, yuvarlanma direnci, ıslak zeminde frenleme kategorisinde önceki jenerasyona kıyasla daha iyi derece alırken; ses kategorisinde ise tek çizgi alarak başarısını kanıtlıyor.

 

Michelin X Multi T sırt bloğundaki boylamsal kanalları suyun daha iyi atılmasına olanak sağlarken, sırt deseni ve kanalları sayesinde yola daha iyi tutunuyor. Desen ve tasarımında yuvarlanma direncini azaltan ve lastik ömrünü artıran yeni kauçuk karışımı ‘Carbion’ teknolojisiyle daha uzun lastik ömrü ve azaltılmış yakıt tüketimi sağlayan X Multi T, karbondioksit salınımını da azaltarak çevresel ayakizini sınırlıyor.

 

Radyo frekans tanımlama teknolojisi X Multi T’de

 

Radyo frekans tanımlama (RFID) çipi sayesinde akıllı ve kablosuz bir cihaz sayesinde araçlarını izleyip envanter yönetimi yapabilen müşteriler bu sayede performanslarını optimize edebiliyor.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.