Milyonluk Audi, iki parçaya ayrıldı

Türkiye fiyatı 3.5 milyon TL’ye geçen Audi R8, İtalya’da görenleri hayrete düşüren bir kazayla gündeme geldi. Kuzey İtalya’da Avusturya sınırında ıslak yolda VW marka bir minibüsle çarpışan bir Audi R8 tam ortadan ikiye ayrıldı. Suedtirol News haberine göre; Audi ve VW sürücüleri kazada hafif yaralandı ve ikisi de yerel bir hastaneye götürüldü.

Audi R8 Coupé modeli üzerinde bulunan 5,2 litrelik V10 motordan 540 hp güç, elde ediliyor. 320 km/saat son hıza ulaşabilen 1715 kg ağırlığındaki otomobilin 0-100 km/saat hızlanması 3,5 saniye sürüyor. V10 Plus modelinde ise aynı hacimli motordan 610 HP güç elde edilirken; son hız 330 km/saat ve ivmelenme değeri 3,2 saniyeye ulaşıyor.

Evet, ortadan ikiye ayrılma sadece ucuz otomobillerin başına gelmiyor olmalı! Neredeyse seri üretim en etkileyici modellerden biri diyebileceğimiz Audi R8 Coupé, tekrar yola asla çıkamayacak hale gelmiş. Şaşırtıcı olan bir başka konu ise bu kazaya karışan diğer araç VW minibüsün ön kısmında ve sol ön lastiğinde hasar oluşmuş olması.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.