Mitsubishi, filolar için geri döndü

 

Bu planın ilk adımı olarak markanın B segmentindeki modeli Attrage pazardaki yerini aldı. Temsa Motorlu Araçlar Genel Müdürü Eşref Zeka, Attrage’ın tavsiye edilen anahtar teslim fiyatının 43 bin 900 TL’den başladığını belirterek, 2015 yılında 2 bin adetlik satış ve yüzde 4.5 pazar payı hedeflediklerini açıkladı.

 

DONANIMI GENİŞ

Attrage’ın 100 kilometrede ortalama 4.9 litre yakıt tüketimi ve ortalama 113 g/km CO2 salımıyla son derece iddialı olduğunu belirten Zeka, yeni model hakkında şu bilgileri verdi: “Attrage’ın hafifletilmiş gövdesi ve aerodinamik yapısı ideal hızlanmanın yanında yakıt ekonomisine de katkıda bulunuyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma, yağmur ve far sensörü, elektrik kumandalı aynalar, deri direksiyon ve vites topuzu, alüminyum alaşımlı jantlar gibi iç ve dış donanım anlamında önemli farklılıkları var. Güvenlik konusunda ise EBD destekli ABS ve BA fren destek sistemi, ASTC aktif denge kontrolü ve kaymayı önleyici çekiş sistemi, 6 hava yastığı gibi ayrıcalıklara sahip.”

 

L200 YENİLENİYOR

Eşref Zeka, 2014 yılında pazardaki düşüşe rağmen Mitsubishi’nin yüzde 10 civarında büyüme kaydettiğini belirtti. Pick-up modeli L200’ün yeni versiyonunun da gelecek yılın ortalarında piyasada olacağını kaydeden Zeka,Ekim 2014 itibarıyla toplam 3 bin 132 adetlik satış rakamına ulaşan L200’ün, yılbaşından bu yana yüzde 33.4 ile rekor pazar payına ulaştığını dile getirdi. Bu yılı 6 bin adedi ticari, geri kalanı binek olmak üzere 7 bin adetlik satış hedefiyle tamamladıklarını belirten Zeka, yeni L200’de satış hedeflerini ise 4 bin adet olarak açıkladı.

 

YEN OLUMLU ETKİLER

2015 yılında Mitsubishi’nin vites yükselteceğini açıklayan Eşref Zeka, şunları söyledi: “2015, bizim için avantajlı bir yıl olabilir. Euro/yen kurunda yen lehine devam eden olumlu gelişmeler, Japonya ile Serbest Ticaret Anlaşması (STA) görüşmelerinin başlayacak olması gibi faktörler de bize olumlu geri dönüş sağlayacaktır. STA ile beraber gümrük vergileri düşecek. Bu da Mitsubishi’ye Türkiye’de fiyat avantajı kazandıracak. Eksik gördüğümüz ürün gamımızı tamamlayacağız ve bu da satış hedeflerimizi daha da yükseltecek.” 2014’te otomobil ve hafif ticari satışlarının yüzde 10-15 daralma ile 750 bin seviyesinde kalmasını öngördüklerini kaydeden Zeka “Önümüzdeki yıl, 2014’ün biraz üzerinde, ancak 2013’ün altında bir otomotiv pazarı bekliyoruz. 2015’te otomobil ve hafif ticari araç satışlarının 780-800 bin seviyelerinde olacağını öngörüyoruz” diye konuştu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.