Mobil Oil 2019 planında, ikinci el otodaki büyüme başrolde

Otomotivin 2019 yılındaki durumu tedarikçilerin konumunu da etkiliyor. Motor yağları konusunda 114 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Mobil Oil, 2019 planlarını buna göre yaptığını açıkladı. Mobil Oil 2019 planında, ikinci el otodaki büyüme başrolde.cMobil Oil Türkiye 180 distribütör ve 20 pazarlama çalışanıyla Antalya’da buluştu.

Buluşmada konuşan Mobil Oil Türk A.Ş. Genel Müdürü Münci Bilgiç, hedefleri doğrultusunda tamamladıkları 2018 yılı sonrasında 2019 hedeflerini anlattı:

Yeni araç satışları küçülecek, ikinci el büyüyecek

Taşıt araçlarının gereksindiği yağları üretip-pazarlayan şirkete göre 2019 nasıl geçecek?

Bunu genel müdür Bilgiç şöyle dile getirdi :

Mobil Oil Türk Müdürü Münci Bilgiç

“Biz Mobil Oil Türk olarak, otomotiv sektöründe bir miktar üretim daralması, buna bağlı olarak yeni araç satışlarında küçülme bekliyoruz. Bunların yanında, ikinci el araç satışları ile araç bakımlarında; orta ve uzun vadede talebin artacağını öngörüyor, planlarımızı da bu doğrultuda revize ediyoruz. Tüm bu gelişmeler ışığında bu yıl Türkiye’de pazar büyümesinin üzerinde bir büyüme hedefliyoruz.”

İki gün süren etkinlikte PDR International’dan Cenk Sağdam “Etkin Satış Süreci Yönetimi” konulu bir seminer verdi. Mobil Oil Türk distribütör toplantısı, ikinci gün gerçekleştirilen fonksiyonel toplantılar ve eğlenceli takım aktivitesinin ardından gala yemeği ile son buldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.