Mondial de l’Auto 2022 Paris Otomobil Fuarı geri dönüyor

Paris Otomobil Fuarı 2022 afişi

Pandemi nedeniyle adeta unutulan otomobil fuarları yeniden başlıyor. 2022 yılının tek otomobil fuarı ünvanını son haberle 2022 Paris Otomobil Fuarı alacak gibi görünüyor. Mondial de l’Auto 2022, 17-23 Ekim tarihleri arası Paris’teki Porte de Versailles’de gerçekleşecek. Covid-19 pandemisinin ardından 2020 gösteriminin iptal edilmesinden sonra; Paris dünya otomobil fuarına kavuşuyor.

Hangi markalar katılır, kimler gelmez henüz belli değil ama son dakikada Paris otomobil gösterisi tarihleri açıklandı. Yaklaşık 200 gün sonra Avrupa en büyük otomobil showlarından birine sahne olacak. Geçtiğimiz yıl Münih Otomobil Fuarı düzenlenmiş, ama pek çok marka katılmamıştı.

Fuarın organizatörlerinin yeni fuar için yaptığı çağrıyımlar ise şöyle: Elektrifikasyon, hibridizasyon, hidrojen, ultra bağlantı, “akıllı” otomobiller, vb.

Paris Otomobil Fuarına 200 gün var

Otomotiv endüstrisi: iyimser ama belirsiz gelecek?

Otomobil dünyası fiziki fuarları özlemişti. Dokunarak algılanacak yeni modeller, son iki yılda kaybedilen milyonlarca adetlik satışın geri kazanılmasına çare olabilir.

Bu 2022 Paris Otomobil Fuarı’nın parolası: “Devrim başladı”.

Önceki İçerikGalericiler, 2. el oto işindeki internet sitelerine karşı alarma geçti
Sonraki İçerikKüçük şehir aracı elektrikli Citroen Ami kaç km gider?
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz