Nissan Navara 2020 için makyaj masasında

Arazi araçları sınıfının “ekonomik” seçeneklerinden pikap sınıfının sevilen oyuncusu yenileniyor. Nissan Navara 2020 model olarak facelift hazırlıklarını tamamladı. Yapılan revizyonlar sonrasında sıra seri üretimde.

Baştan ayağa olmasa da yeni bir şanzıman gibi güncellemeler; onu artık Renault Alaskan ve Mercedes Benz X-Class gibi destek verdiği kardeşlerinden ayıracak.

Öncelikle belirtelim bir ton çekme kapasiteli bu pikap 2.3 lt 160 ve 190 beygir gücündeki dizel motorlarla yoluna devam edecek. Fakat bu motorda iyileştirme yapıldı, torku 22 nm artırıldı. Bunun için çift turboşarj kullanıldı. Ayrıca motorlar Euro 6d standardına yükseltilerek, çevre yasalarına uyumlu hale getirildi.

Diğer bir yenilik ise daha uzun oranlara ve daha kısa çevrime sahip, yepyeni bir altı vitesli manuel şanzıman olacak.

Ek olarak, yeni çift kademeli helezonik yaylara sahip çok bağlantılı arka süspansiyon standart hale getirildi. Eski nesil Navara’ların kasasına uygun yekpare mermer blok bile üretiliyordu. Ünlü pikap bu sayede arkasını daha stabil tutabiliyordu. Artık o günler geride kaldı.

Aracın arkası 25 mm yükseltilmiş ve yük kapasitesi de 45 kg artırıldı.

Aracın dışındaki yenilikler ise mütevazı ve siyah renkli LED farlar ile 17 ve/veya 18 inçlik yeni jantları içeriyor.

Kabinde ise artık 8 inçlik dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi var. Zaten içerideki tek değişiklik de bu. Apple CarPlay ile birlikte N-Connecta bağlantısı standart. BU sistem ile bluetooth gibi bağlantılar kolay kullanıma açılmış.

Kullanıcılar ayrıca aracı bulabilir, sıvı seviyesini kontrol edebilir, kapıları kilitleyebilir ve kilidini açabilir ve varış yerini kalkıştan önceki satta yollayabilir.

Güncellenen Nissan Navara 2020’nin fiyatı; AWD’li King Chassis Cab ve altı vitesli manuel şanzımanın fiyatı İngiltere’de 21.850 paunddan (Yaklaşık 170 bin lira) başlıyor.

Üst düzey Double Cab N-Guard ürün yelpazesi için AWD ve 7 vitesli otomatik sistem ile müşteriler en az 31,125 paund (Yaklaşık 240 bin TL’den başlayan) bedeller zorunda kalacaklar.

1 yorum
  1. fırat diyor

    yedek parçaya dikkat edelim aracın yedek parçası yok şuanda 2019-2020 far arıyorum bulamıyorum aracı satarken guzelce allayıp pulluyorlar sonrası parca yok..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.