Bu Nissan modellerini tanıyabilecek misiniz?

Ülkemizde olmayan modelleri internet üzerinde yada yurtdışı seyahatlerimizde görünce oldukça ilgimizi çekiyor. Bu ilgi ve şaşkınlık yetmezmiş gibi bir de üzerine Star Wars’tan fırlayıp dünyamıza gelmiş gibi görünen özel yapım Nissanlar daha da dikkat çekiyor.

Nissan’ın Rouge, Rouge Sport, Maxima, Altima ve Titan modelleri hiç alışık olmadığımız mutasyon etkisi altında kalmış araçlar olarak nitelendirilebilir. Modifikasyon sonucu güçlendirilen veya kaportaları üzerinde değişiklik yapılan araçlardan daha farklı olarak bu araçlar birde silahlarla donatılmışlar.

Transformers karakterleri ile büyük bir kavgaya girebilecek güce sahip gibi görünen bu araçların görselleri Lucas film ekibi tarafından hazırlanmış.

2018 Nissan Altima – Special Forces TIE Fighter: Nissanın dünya genelinde en çok sattığı model olan bu araca uygulanan jant kaplamaları, Special Forces TIE Fighter kokpit penceresi, çift kanatlı uzay aracına ait gövde eklentileri ve son olarak yüksek ses sistemine sahip Altima, hoparlörlerinden TIE Fighter’ın sesini simüle ediyor.

Nissan Altima, özel kuvvetler tarafından yeni baştan ele alındı. Gösterge paneli ön cama aksettirildi.

Maxima – Kylo Ren’s TIE Silence: Değişime uğrayan Maxima  The Last Jedi filminde görünecek yeni araçlardan biri olan Kylo Ren’in TIE Silencer’ı canlandırıyor. Araca yerleştirilmiş olan 2 kanat oldukça dikkat çekici. Kokpite ve ön ızgara yerleştirilen kırmızı ışıklar ile kompozisyon tamamlanmış.

Aracın arka kapılarına eklenen lazer topları ve tavandaki füze rampası Kylo’ya göre uyarlanmış. Izgaranın altına kızılötesi aydınlatma ilave edilmiş.

Maxima – Captain Phasma: Burun kısmı ve motor kaputu aluminyumdan el işçiliği ile yapılmış. Filmdeki güçlü kadın karakterin zırhını ve maskesini temsil ediyor. Aracın her iki tarafındaki kırmızı görseller bunun bir kadın aracı olduğuna işaret ediyor..

Birinci Mücadele saflarına da katılan Kaptan Phasma’nın Maxima’sı el yapımı alüminyum kaputa sahip. Maxima, parlak gümüş zırhla kaplı ve filmdeki güçlü kadın karakterin göze çarpan maskesini hatırlatıyor.

2018 Nissan Rogue – Poe Dameron’s X-wing with BB-8: Steroidli bir crossovera dönüşen Rouge, tavanında bir droid taşıyor. Büyük lastikleri, 4 adet kanadı ve her kanatta yer alan  4’lü lazer topları ile tam bir uzay savaşçısı gibi görünüyor.

Poe Dameron’un X-kanadı, Yeni Cumhuriyet’in yıldız filosunu, Nissan Rogue vakfının her iki tarafında geniş sabit kanatlarla yönetiyor. Zanaatkurun üstünde oturmak, ışıkları, hareketleri ve sesleri işleyen tam boy bir BB-8 astromech droididir.

 

2018 Nissan Rogue Sport – A-wing: Geniş tabanlı lastikler, aracın arkasındaki 2 adet roket iticileri ile birlikte A-wing’İ temsil ediyor. Bu eklenenler ile aracın çevikliği vurgulanıyor.

Bir başka uzay savaşçısı daha. Bu da Nissan

 

TITAN AT-M6: Jedi’ın en büyük aracını temsil etmek için tabiki Titan seçilmiş. Yukarıdaki diğer Nissan modelleri gibi bunu da ülkemizde göremiyoruz. Sınıfın en güçlü aracı olan Titan’ın üzerine eklenen toplar ve yerden yüksekliğinin arttırılması ile gücü vurgulanıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.