Nissan tarihindeki en yüksek pazar payına ulaştı

Nissan Türkiye, Ekim ayı satışlarına göre marka sıralaması ve pazar payında rekor sonuçlara ulaştı. Ekim ayında binek araçlarda yüzde 9,5 pazar payı elde eden Nissan, en çok satan ikinci marka oldu. Ayrıca Nissan’ın Türkiye’de satışa sunduğu 5 binek modelden 4’ü kendi segmentinde en çok satan model oldu.

Nissan GM Sinan Özkök

Binek araçlarda pazar payı ve marka sıralamasında Ekim ayını 2. tamamlayan Nissan’ın kendi segmentlerinde; en çok satılan modelleri Qashqai, X-Trail, Juke ve Micra oldu. Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök; “Elde ettiğimiz başarıda, müşterilerimize en iyi ürünü en ideal koşullarda sunma çabamızın, onların ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte hazırladığımız sıfır faizli finansman kampanyasının etkisi yüksek. Özellikle SUV segmentindeki liderliğimizi perçinleyen bu başarı, müşterilerimizin bize ve ürünlerimize olan güveninin bir göstergesi. Önümüzdeki iki ayda da ÖTV ve KDV indirimlerini tamamıyla fiyatlarımıza yansıtarak ve müşterilerimize en ideal koşulları sunarak tüketici faydasını en üst seviyede tutacağız.” dedi.

 

Pazarda 5. sırada

Sınıfının lideri konumunda olan kompakt SUV Qashqai, Ekim ayında tüm pazarda en çok satan 4. model oldu. Şehir otomobili Nissan Micra, B-Hatchback segmentindeki liderliğine ek olarak tüm segmentlerde en çok satan 9. model oldu. D-SUV modeli Nissan X-Trail ve B-SUV modeli Juke da kendi segmentlerinin en çok satan modelleri oldu. Ekim ayında toplam otomobil pazarında bin 652 adetlik satışla yüzde 7,7 pay elde eden Nissan Türkiye; bu alanda da bu zamana kadarki en yüksek pazar payını elde ederek, marka sıralamasında 5. sırada yer aldı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.