Nissan’dan yeni bir SUV: Kicks. Haziran 2018’de satışa çıkacak

Qashqai ile yeni bir segmentin yaratıcısı olan Nissan, yeni bir SUV ile yollara çıkıyor.İlk kez ABD’de Los Angeles Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkan Kicks, kompakt crossover segmentinde Nissan’ın temsilcisi olacak.

Nissan Intelligent Mobility ve Akıllı Çevre Görüş Sistemi ile donatılan Nissan Kicks, Haziran 2018’de Kuzey Amerika pazarında rekabete katılacak.

NISSAN’ın kompakt crossover ve SUV pazarına yönelik altıncı modeli olan Kicks, kalın kuşaklı şişkin çamurlukları, yüksek tavanlı mimarisi ve yüksek omuz çizgisiyle karakteristik kompakt crossover araçların olması gerektiği bir gövdeye sahip.

ABD’de Rouge modelinin altına girecek. Rouge Avrupa’da X-Trail olarak satılıyor.

V formlu ön ızgara, bumerang formuna sahip ön far ve arka stop lambaları ve “Wrap-around visor” adındaki tavan çizgisi gibi tasarım detaylarıyla Nissan tasarım diline sadık bir görünüm sergiliyor.

Standart olarak Akıllı Otomatik Far (I-AH) ve isteğe bağlı olarak LED farlarla donatılan NISSAN KICKS’te, farklı gövde renkleri dışında beş adet çift renk uygulaması bulunuyor.

İç mekanda yalın tasarım ve üst donanımda Bose Ses Sistemi kalite algısını artırıyor.

NISSAN KICKS coupe formundaki tavan çizgisine karşın son derece geniş bir arka koltuk oturma alanı dışında, geniş bagaj alanlarından birine sahip. Kicks’in yalın kokpit tasarımını 7 inç büyüklüğündeki renkli ekran tamamlıyor. Söz konusu ekran akıllı telefon entegrasyonu için yaygın olarak kullanılan Apple CarPlay™ ve Android Auto™ ara yüzlerine sahip güncel bir bilgi ve eğlence sistemini bünyesinde barındırıyor. Kickb SR Premium Package ile birlikte Bose® Personal® Plus ses sistemi devreye giriyor.

125 hp 1.6 lt benzinli motorla tanıtıldı

Yeni Nissan Kicks satışı Haziran 2018’de başlayacak.

Yeni Nissan Kicks 1,6 litre hacimli dört silindirli benzinli motorla satışa sunulacak. Silindir başına dört supap veya değişken supap zamanlaması (CVTCS) gibi teknolojilere sahip olan modern motor 125 HP güç ve 155 Nm tork üretiyor. Yakıt verimliliğini destekleyen Xtronic otomatik şanzımanla kombine edilen ve gücünü ön aksa aktaran motor 7,1 lt/100 km (33 mpg) yakıt tüketiyor.

Yeni Nissan Kicks’te çevre görüş sistemi gibi konfor odaklı donanımlar dışında tüm ekipman paketlerinde Otomatik Acil Durum Freni de standart.

Üst donanım paketlerinde ise ayrıca Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Arka Çapraz Trafik Uyarısı devreye giriyor.

Yeni Nissan Kicks modelinin Avrupa pazarına ve Türkiye’ye girişi konusunda herhangi bir plan açıklanmadı. Qashqai olduğu sürece gelmesi de zor.

1 yorum
  1. oktay vezne diyor

    chicagoda showroomda gördüm. türkiyeye girerse tutar. juke gibi değil. daha kullanışlı ve içi daha iyiydi. tabii uygun fiyatla ve makul tüketimle girerse.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.