Off-road Şampiyonası’nı yağmur da durduramadı

VW-Golf-GTI

Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 4. ayak yarışının ilk günü sağanak yağmura rağmen start aldı. 15 km uzunluğundaki İGK Mukavemet Etabı, yağmurun etkisiyle yoğun çamura dönüştü. Yarışçılar için zorlu ve keyifli bir parkur demekti bu. Saat 13:00’dea mücadeleye başlayan 27 araçtan oluşan yarışmacılar, İGK, Mukavemet Etabı’nı dört defa geçtiler. Ama 30 kapıdan oluşan etabı tamamlayan yarışmacı çıkmadı.

Yağmura yarışmacıları durduramadı

İlk günkü yarışta Salih Çarpışantürk – Halil Köksal ikilisi Genel Klasmanda birinci, Kenan Özsoy – Harun Deynek ikilisi ikici ve Hüseyin Memioğlu – Muhammet Ali Yılmazer ikilisi ise üçüncü oldular.

İkinci gün etabı

Yarışının ikinci günkü etabı, 29 Temmuz 2018 Pazar günü saat 11:30’da start aldı. Ekipler, Intercity Seyirci Etabı’nda gün boyunca 3 tur atacak. 20 kapıdan oluşan 3 km uzunluğundaki özel etap 3 turdan oluşuyor ve gün sonunda finişe ulaşabilenler, günü toplamda 27 km kat ederek, geride bırakmış olacaklar.

İPSK (İstanbul Park Spor Kulübü) tarafından Intercity İstanbul Park Pisti ve civarında düzenlenen Türkiye Off-Road Şampiyonası 4. ayak yarışının, Intercity Seyirci Etabını izlemek isteyen sporseverler yarışı ücretsiz izleyebiliyor.

Ayrıca İPOP kapalı park alanına kurulu olan servis alanı da ziyaretçilere açık.

Yarışı izlemek isteyen sporseverler, pazar günü İPOP kapısından giriş yaparak, seyirci özel etabını yakından takip edebiliyor.

Heyecan dolu iki gün sonunda 85,84 km’si özel etap olmak üzere toplamda 120,92 km yol yapılacak olan yarış, saat 17:15’de ödül töreni ile tamamlanmış olacak.

Önceki İçerikAudi’nin 3 yıllık yeni model takvimi
Sonraki İçerikPlaj güzelleri
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz