Opel Astra 1.6 dizelin geliş tarihi ve fiyatı belli oldu

 

Opel Turkiye Sibel Yener Palanduz Astra dizel geliyor

 

Opel Türkiye, Astra modeliyle dizel atağına kalkıyor.

Halen 95 BG'lik 1.3 lt CDTI dizel motor seçeneğiyle satılan Astra, Nisan ayı başından itibaren 136 beygirgücündeki yeni 1.6 lt DTI dizel motorla satışa çıkıyor.

Opel Türkiye Pazarlama Direktörü Sibel Palandüz, hafta içinde yaptığımız görüşmede, Astra'nın üç dizel motor seçeneğiyle satışa çıkacağını açıkladı.

Palandüz, Türkiye otomobil pazarının 650-700 bin adetlere gerileyeceği bir yılda Astra ile önemli bir avantaj yakalayacaklarını dile getirdi. 

Küçülen pazarda Opel satışlarının dizel model yelpazesi genişleyecek Astra sayesinde geçen yılki pazar payını koruyacağını belirten Palandüz, bu yılki en önemli ataklarını yeni dizel motorların kullanıldığı Astra ailesiyle gerçekleştireceklerini söyledi.

Astra ile hem 1.3 lt hem de iki ayrı güce sahip 1.6 litrelik dizel motorlar olmak üzere üç ayrı dizel motor seçeneği sunar hale geleceklerini hatırlatan Palandüz, bu yılki bir diğer yeniliklerinin de Meriva olacağını dile getirdi.

Halen 60 bin liradan satılan 1.3 ltrelik dizel motor seçeneği, nisan ayı başında üst donanımlı Sport versiyondan itibaren sunulmaya başlanacak 136 beygirgücnüdeki 1.6 DTI dizel motorlu Astra’nın fiyatı 70 bin liradan başlayacak.

Astra’nın Sport ve Cosmo versiyonlara göre daha düşük donanımlı Essentia ve Active donanım seçenekleri ise 110 beygirgücündeki 1.6 litre dizel motorla mayıs ayında ithal edilmeye başlanacak.

Sibel Palandüz, 2014 yılının kritik bir yıl olarak geliştiğini, pazarın düşüş seyri içinde olduğunu belirterek, bu yıla ilişkin gözlemlerini şöyle anlattı:

“Bu yıl bir kaç ay sonranın siparişylerini verirken cidden çok düyünmek gerekiyor. Pazarın küçülme trendi gösterdiği bu dönemde iki-üç ay sonrasında ne elimizde stokla kalmak istiyoruz, ne de piyasa açılırsa, talebe cevap veremez halde kalmak istiyoruz. Türkiye’yi Almanya’ya anlattık ve bize özel önem verdikleri için de esnek sipariş politikamızı kabul ettiler. Almanya, büyüyen bir pazar olarak Türkiye’ye özel önem veriyor. Bu politikamızla bu yıl geçen yılki yüzde 6.27 olan pazar payımızı yüzde 6.50 seviyelenrine yükseltmeyi hedefliyoruz”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.