Opel Corsa OPC CUP 1. etap tamam

Motor sporlarında Opel Türkiye’nin destek verdiği Corsa OPC Cup 2018 başladı. Opel Türkiye’nin yanı sıra, Petlas, PWR Balata ve CMS sponsorluğunda Safari Motorsport tarafından gerçekleştirilen ‘’Opel Corsa OPC CUP 2018’in’’ ilk ayağı tamamlandı.

Bu yarış Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirildi. İlk ayağın 1. yarışında liderliği Ümit Ülkü aldı. İkinci sırayı Turgut Konukoğlu alırken üçüncülük ilk kez pilot koltuğuna oturan Vedat Dalokay ‘ın oldu.

Format gereği birinci yarışın sonucuna göre ilk 6 pilotun ters sıralama ile start aldığı ikinci yarışta da heyecan tavan yaptı. Yarışa dördüncü pozisyondan başlayan Vedat Dalokay rakiplerini birer birer geri de bırakarak birinciliğe uzandı. Turgut Konukoğlu bu yarışta da ikinciliği alırken, ilk yarışın galibi tecrübeli pilot Ümit Ülkü üçüncü sırada finiş görerek şampiyona liderliğini Dalokay ile paylaştı.

Opel’den motor sporlarına destek

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik ‘’Opel Corsa OPC Cup projesinin hayata geçmesinde büyük emeği geçen Safari Motorsport sahibi Hakan Dinç’i  bu başarılı organizasyon için tebrik ederken, renkli mücadele ortaya koyan yarışmacıların gençlerin pistlere gelmesi ve motor sporları sevgi ve tutkusunun yaygınlaşmasında çok önemli rol oynadığını” ifade etti.

Opel Corsa OPC Cup 2.ayak yarışları 28-29 Temmuz tarihlerinde İzmit Körfez Pisti’nde devam edecek.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.