Yeni Opel Insignia ilk yılında “100 bin” dedi

Opel’in Amerikalı General Motors çatısı altındayken ürettiği son modellerden olan Insignia, Avrupa genelinde 100 bin adetlik satış rakamına ulaştı. Yeni Opel Insignia 2018 modeli satışa çıkalı henüz 1 yıl bile olmadığını hatırlatalım. Almanya’da Rüsselsheim fabrikasında üretilen yeni Insignia modelinin Grand Sport, Sports Tourer ve Country Tourer gövde tipleri bulunuyor.

Yeni Opel Insignia’nın Türkiye satışları ise Haziran 2017’de başladı. Yaklaşık 7 aylık sürede satış rakamları 5 bin adeti buldu.

Insignia 6 ileri otomatik ve manuel şanzıman seçenekleri eşliğinde 1.6 Dizel ve 1.5 Benzinli motor seçenekleri bulunuyor. 2.0 motor seçeneklerinde ise dört çeker sistemi ve 8 ileri otomatik şanzıman standart. Ülkemizde en fazla tercih edilen motor-şanzıman seçeneği ise 1.6 litre 136 hp dizel-otomatik oldu.

Yeni Opel Insignia 2018 standart donanımdan itibaren sürüş güvenlik teknolojilerini barındırıyor.

Yeni Insignia hem perakende hem de filo müşterileri için çekici bir model olduğunu aldığı ödüllerle de ortaya koyuyor.

Son olarak İngiltere’de Company Car Today tarafından sınıfının en iyi otomobili seçildi. Insignia’nın bu ödüle layık görülmesinde giriş seviyesinden itibaren standart olan Takip mesafesi göstergesi, Ön çarpışma ikazı, Şerit koruma özelliği ile şerit ihlali uyarı sistemi, Yaya tanıma özelliği ile aktif acil frenleme sistemi gibi güvenlik özellikleri bulunuyor.

Ayrıca üst donanım seviyelerinde yer alan IntelliLux® LED Matrix Far Sistemi ve AGR sertifikalı ergonomik koltukları da önemli rol oynadı.

2018 yılında devreye girmesi beklenen GSi farkı öndeki iri hava girişlerinden belli olacak.

Ülkemizde Design, Enjoy, Excellence ve Elite donanım seviyelerinde satışa sunulan yeni Insignia’da 2018 itibarı ile opsiyonel olarak sunulan tüm özellikleri bünyesinde barındıran Exclusive donanım seviyesi ve en sportif seçenek olan GSi donanım seviyesi de satışa sunulmaya başladı.

Opel Insignia GSi

Yeni Insignia 140 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışta. Ülkemizde yoğun talep gören 1.6 Dizel-Otomatik seçeneği ise 167 bin 400 TL’den başlıyor.

2017 Opel Insignia Grand Sport test sürüşü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.