Opel, koltuğu bırakmıyor: Peugeot, Citroen ve DS koltuklarını da o yapacak

Otomobil tasarımcılarının rekabet alanlarından biri de sürücü ve yolcuları rahat yolculuk ettirmek. Opel bunun için AGR koltuk sistemini bazı otomobillerinde üst donanımda, bazılarında ise ekstra ödeme ile teklif ediyor. Şimdi bundan memnun kalmış ki önümüzdeki yıllarda satacağı araçların yüzde 60’ının AGR koltuk sertifikalı araçlar olacağını söylüyor. Ayrıca PSA Grubu markaları için de Opel, AGR otomobil koltukları yapma görevini üstlendi.

Opel Insignia GSi Performans koltuğu
Astra AGR koltuk

 

 

 

 

Ergonomik koltuklar

Opel trafikte uzun süre sabit oturmak zorunluluğu nedeniyle sırt ve bel ağrısı riski ile karşı karşıya kalan sürücülere AGR sertfikalı ergonomik koltuklar sunuyor. Bu koltuklar Insignia, Grandland X ve Crossland X modellerinin en üst donanım seviyelerinde standart, Astra ve Mokka X modellerinde ise opsiyonel olarak bulunuyor.

AGR Koltuk Havalandırma

Opel’in AGR sertfikalı ergonomik koltuklu otomobillerin toplam satış içindeki payının yüzde 23 olduğunun alt çizildi.

Birikimin önemli yansıması

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik: “120 yıla yaklaşan otomobil
mühendislik birikimimizin önemli yansımalarından AGR sertifikalı koltuklarımızı müşterilerimize mümkün olan en düşük maliyetler ile ulaştırıyoruz. Groupe PSA bünyesindeki tüm markalar için koltuk geliştirme görevinin Opel markamıza emanet edilmesi de bu konuda birikimimizin en önemli ispatı” dedi.

Bu da önümüzdeki yıllarda yeni Peugeot, Citroen ve DS marka araçların koltuklarının Opel tarafından şu anda sunulan AGR sertifikalı koltuklar olacağını söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz